piątek, kwiecień 12, 2024
piątek, 03 grudzień 2021 16:50

Zmarszczki mimiczne – jak z nimi walczyć?

Atelokolagen LINERASE Atelokolagen LINERASE

O tym, że „złość piękności szkodzi” słyszymy już jako małe dziewczynki. A jako dorosłe kobiety – czy wiemy ile prawdy drzemie w tym przysłowiu?

Bez względu czy grymas na twarzy pojawia się w wyniku złości, zdziwienia czy innych emocji, faktycznie powoduje powstanie zmarszczek mimicznych, a te wpływają na wygląd. Uczuć z życia nie warto eliminować. Jak więc walczyć ze zmarszczkami, powstającymi w wyniku napięcia mięśni twarzy i naturalnych procesów starzenia?

Przyczyną powstawania zmarszczek mimicznych są nie tylko biologiczne procesy starzenia, ale i nieustanna praca mięśni twarzy. Każdego dnia nasza twarz wyraża tysiące emocji – smutek, radość, gniew, złość – które utrwalają się w postaci specyficznych linii – zmarszczek mimicznych. Charakterystyczne są te na czole, między brwiami (tak zwana „lwia zmarszczka” pojawiająca się już ok 20 roku życia), zmarszczki przy oczach (potocznie mówiąc „kurze łapki”), wokół ust (typowe u palaczy) oraz zmarszczki bruzdy nosowo-wargowe. Choć staramy się je zwalczać - redukując kremami, pijąc dużą ilość płynów czy stosując odpowiednią dietę – niestety szybko przekonujemy się o małej skuteczności domowych metod.

Co dodatkowo pogarsza sytuację – wraz z naturalnym biegiem czasu w naszym organizmie zachodzą biologiczne procesy starzenia. Skóra produkuje coraz mniej kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny, substancji odpowiadających za elastyczność i sprężystość skóry. Po 25 roku życia tracimy około 1,5% kolagenu w ciągu roku, co oznacza że podstawowego białka podporowego skóry zaczyna drastycznie brakować. Szybko zauważamy jak skóra na twarzy staję się wiotka, wyraźniej przesuszona, pojawią się przebarwienia i uwypuklają bruzdy. Podobnie jak z naturalną mimika twarzy, tak i z upływem czasu czy procesami starzenia nie możemy zbyt wiele zrobić.

Z pewnością nie da się wyeliminować emocji z naszego życia, a wyrażanie uczuć jest zdrowe i korzystane dla naszej psychiki. Na szczęście widoczność zmarszczek (w tym zmarszczek mimicznych) możemy znacznie zmniejszyć – działając na skórę od zewnątrz, ale i od środka. Jedną ze skutecznych strategii przeciwdziałania zjawiskom starzenia – utraty kolagenu – jest uzupełnianie jego zasobów w skórze oraz niwelowanie efektów jego ubytku. W tym celu lekarze medycyny estetycznej stosują zabieg nowej generacji Linerase.

Atelokolagen LINERASE stymuluje produkcję nowych fibroblastów, które przyczyniają się do poprawy kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu. Bioaktywny preparat przeznaczony jest do regeneracji i odbudowy skóry, redukcji wiotkości, rozstępów i blizn zanikowych, przywrócenia sprężystości i elastyczności, wygładzenia zmarszczek. Zabieg przeznaczony jest dla każdego kto ukończył 25 r.ż. w celach profilaktycznych. Terapia lecznicza obejmująca 3 do 4 zabiegów i przeznaczona jest dla osób bez względu na wiek, które zaobserwowały u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry (w tym utrwalające się bruzdy mimiczne). Co istotne, terapia nie wywołuje skutków ubocznych ani reakcji alergicznych,  jest przy tym małoinwazyjna, dzięki czemu nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. By spełnić oczekiwania pacjentów, lekarz stosując zabieg Linerase, przeprowadza szczegółową konsultację i decyduje o przebiegu terapii. Orientacyjna ilość i częstotliwość zabiegów to: Profilaktycznie 1 zabieg co 3 do 6 miesięcy. U Pacjentów do 40 r.ż. zaleca się wykonanie 3 zabiegów co 14 dni. Po 40 r.ż. terapia obejmuje 4 zabiegi co 14 dni.

Kompleksowa procedura Linerase obejmuje trzy etapy:

1 Maska Peel Off – intensywna i natychmiastowa bioregeneracja na poziomie naskórka, która w delikatny sposób usuwa zrogowaciały naskórek, rozświetla i nawilża skórę przygotowując ją i intensyfikując przez to skuteczność kolejnego zabiegu LINERASE.

2 Zabieg kolagenowy LINERASE - wysoce skuteczna bioodbudowa na poziomie skóry właściwej. Wstrzyknięty śródskórnie w optymalnej dawce 100 mg atelokolagen LINERASE stymuluje intensywną produkcję nowych włókien kolagenowych bez względu na wiek i stan skóry.

3 Restoring Mask – pozabiegowa maska łagodząca i kojąca skórę. Nawilża, regeneruje oraz przyspiesza proces jej auto-naprawy i gojenia się.

Cena 3 etapowego zabiegu LINERASE: 1200 – 1500 zł

Życie zadziwia i zaskakuje. Czasem płata nam figla, by innym razem dać powody do uśmiechu. Pozwól by dominującą wśród Twoich emocji stała się radość. Niech o promienny blask na twarzy i skórę pozbawioną zmarszczek zadba Linerase. Sprawdź szczegóły oferty na www.bdaesthetic.com