niedziela, maj 26, 2024
wtorek, 23 listopad 2021 18:57

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

fryzura do kształtu twarzy fryzura do kształtu twarzy Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Zmiana fryzury to dla wielu kobiet synonim zmian, podkreślenia ważnych życiowych wydarzeń, czy też wzmożona chęć zmiany swojego wizerunku. Parę dni przed wizytą u zaufanego stylisty fryzur, przeglądasz zdjęcia innych kobiet i ich fryzur, w poszukiwaniu inspiracji do zmian, ostatecznie znajdując tę wymarzoną. 

Określ swój kształt twarzy.

Aby się dowiedzieć jaka fryzura do kształtu twarzy najprostszym sposobem na jego określenie, jest wykonanie zdjęcia i dogłębna jego analiza. Zwiąż włosy i zrób zdjęcie twarzą skierowaną wprost w obiektyw aparatu. Kolejnym krokiem, będzie dogłębna analiza swoich rysów i dopasowanie ich do odpowiedniego kształtu. Alternatywą dla tego działania jest zmierzenie twarzy, w celu określenia odpowiedniej proporcji. Zmierz szerokość brwi, kości policzkowych i linii żuchwy, a także długość twarzy od czoła do brody. Jeśli twoja twarz ma długość podobną do szerokości – prawdopodobnie jesteś posiadaczką twarzy kwadratowej lub okrągłej. Jeśli natomiast linia żuchwy jest szersza od linii czoła, będzie to prawdopodobnie kształt trójkąta.

Jaka fryzura do kwadratowej twarzy

Twarz kwadratowa posiada mocne rysy. Bardzo wyraźnie widać poziomą linię szczęki. Fryzura powinna pomóc złagodzić ostre linie żuchwy.

W przypadku, gdy masz twarz w kształcie kwadratu, najlepsze będą włosy falowane długie lub przynajmniej średnie, które łagodzą rysy twarzy. Najlepiej, jeśli fryzura jest delikatnie asymetryczna, wycieniowana i lekko nachodząca na twarz, bo wówczas odciąga wzrok od wydatnej żuchwy. Choć dobrze jest też zebrać włosy całkowicie do tyłu, co również wysmukła rysy. Przy twarzy kwadratowej można pozwolić sobie też na rozwichrzoną, postrzępioną grzywkę.

Twarz owalna — fryzura

Twarz owalna uważana jest za idealną i niemal każda fryzura do niej pasuje. Twarz owalna ma perfekcyjnie osadzone czoło (ani za nisko, ani za wysoko), delikatnie zaokrągloną brodę, smukłe policzki i tylko delikatnie zaznaczone kości policzkowe.

Posiadając klasyczną twarz owalną, możesz pozwolić sobie niemal na każde upięcie. Pasować będą zarówno krótkie, średnie, jak i włosy długie. Nie ma żadnych przeciwwskazań do upinania koków i kucyków. Idealne dla takiej twarzy są fryzury z równo ciętą, gęstą grzywką, ale również bez niej. Najlepiej sprawdzają się klasyczne, niecieniowane fryzury z włosów prostych np. dłuższy bob.

Jaka fryzura do pociągłej twarzy

Twarz pociągła (prostokątna, podłużna) charakteryzuje się tym, że czoło jest najszerszą partią. W przypadku twarzy pociągłej zalecamy półdługie włosy, idealne będą też loki i fale, a także warstwowe cięcia i fryzury, które dodają objętości włosom po bokach. Chcesz mieć krótkie włosy? Dodaj do nich grzywkę, która otuli buzię.

Twarz okrągła — jak dobrać fryzurę do okrągłej twarzy

Twarz okrągła charakteryzuje się dość niskim czołem i okrągłymi policzkami. Można powiedzieć, że jest trochę pulchna, pucułowata. W przypadku twarzy okrągłej fryzura ma przede wszystkim za zadanie wydłużyć buzię.

Pełne policzki, nieodłączny element okrągłej twarzy, wymagają wysmuklenia. Warto więc wybrać fryzurę, która będzie okalać twarz, ale jej nie poszerzającej, jak np. długi bob. Jeśli zdecydujesz się na grzywkę, dobrze, jeśli będzie zaczesana na bok, ponieważ prosta może niepożądanie skrócić długość twarzy.

A jak dbać o włosy farbowane?

Włosy farbowane i zabieg koloryzacji jest chemiczną ingerencją we włosy. Włosy w odcieniu blond, są bardziej narażone, gdyż do osiągnięcia pożądanego efektu potrzeba silniejszych środków niż w przypadku przyciemniania.

Codzienna pielęgnacja

W codziennej pielęgnacji, postaw na odpowiednie produkty. Najlepiej wybrać takie, które są przeznaczone do konkretnego koloru włosów. Kolor będzie ładnie podkreślony, a farba nie wypłowieje tak szybko. Warto używać delikatnych szamponów. Osłabione i matowe włosy są często skutkiem zbyt mocnych składników oczyszczających. Farba może wysuszać końcówki, dlatego też odżywka jest bardzo ważnym elementem. Dobrze, jeśli będzie ona z tej samej serii co szampon, dzięki temu składniki będą się idealnie uzupełniać. Raz w tygodniu warto dać włosom odżywczy zastrzyk w postaci maski.