sobota, czerwiec 15, 2024
wtorek, 14 luty 2023 13:43

Zdrowe, lśniące i mocne włosy każdego dnia – jakich kosmetyków do włosów warto używać w codziennej pielęgnacji?

szampony do włosów szampony do włosów Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

W zdrowym ciele zdrowy duch. Wszystkie doskonale znamy to przysłowie. Jest to jak najbardziej trafne stwierdzenie. Pójdźmy jednak o krok dalej. Co oprócz zdrowego ciała pozytywnie wpływa na nasze dobre samopoczucie? Promienna cera, mocne paznokcie, a także zadbane włosy, które z łatwością jesteśmy w stanie opanować.

Jaki szampon do włosów, odżywka czy wcierka sprawdzą się najlepiej w codziennej pielęgnacji? Warto przyjrzeć się typowi naszych włosów i dobrać do nich odpowiednie kosmetyki, zapewniając im odpowiednią ilość składników odżywczych dopasowanych do ich rodzaju. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, jaką pielęgnację stosować, aby była ona skuteczna.

Jak sprawić, aby nasze włosy układały się po naszej myśli?

Włosy to jeden z największych atrybutów kobiecej urody. Wiele z nas poświęca im dużo uwagi, jednak nie zawsze nasza fryzura wygląda tak, jak byśmy tego oczekiwały. Puszące się, zbyt matowe włosy, przetłuszczone prawie od razu po myciu to zmora wielu z pań. To z pewnością efekty, których nie chcemy widzieć na swojej głowie. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyn może być wiele. Warunki atmosferyczne, dieta, zabiegi jakim poddajemy włosy, farbowanie i stylizowanie za pomocą obciążających pasma kosmetyków, a nawet nieodpowiednio dobrany szampon do włosów.

Te czynniki mogą osłabić kondycję włosa i doprowadzić do ich nadmiernego rozdwajania się końców lub wypadania. Co więcej, nie na wszystkie czynniki mamy wpływ – na przykład na geny. Można jednak temu zaradzić, dbając o włosy w odpowiedni sposób. Aby nadać włosom zdrowy i naturalny wygląd warto przyjrzeć się ich codziennej pielęgnacji i dobrać kosmetyki, które sprawią, że pasma będą przyciągać wzrok swoim blaskiem, sprężystością, a przede wszystkim zdrowym wyglądem.

Codzienna pielęgnacja — sprawdź, co należy robić, aby włosy były zadbane i zdrowe!

Podstawą pielęgnacji włosów jest ich mycie. Istotne jest to, aby oprócz używania odpowiedniego szamponu do włosów sam proces mycia wykonywać właściwie –  czyli tak, aby ich nie uszkodzić. Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Podczas mycia ważna jest temperatura wody, jakiej używamy. Nie powinna być zbyt wysoka – to może spowodować otwarcie się łuski włosa, a co za tym idzie, będzie on bardziej podatny na uszkodzenia, a także jego struktura nie będzie gładka. Dobrze, aby włosy myć szamponem w letniej temperaturze wody, a na sam koniec pielęgnacji oblać je wodą zimną – tak, aby zamknąć łuski włosów. To sprawi, że włosy będą lśniące i delikatne w dotyku.

To, co nie dla wszystkich jest oczywiste, to informacja, że szamponu używamy głównie do mycia skóry głowy – tak, aby oczyścić ją z nadmiernej ilości sebum. Jeśli nie stosujesz wielu kosmetyków pielęgnacyjnych na całej długości włosa, skup się głównie na myciu skóry głowy – masując ją delikatnie kolistymi ruchami. Jeśli jednak stosujesz inne preparaty, takie jak odżywka czy lakier – umyj włosy szamponem na ich całej długości, tak aby pozbyć się resztek produktów i zanieczyszczeń, a samo mycie wykonaj dwukrotnie.

Jaki szampon najlepiej wybrać do codziennej pielęgnacji włosów?

Niezależnie od tego, jaki typ włosów posiadasz, do codziennej pielęgnacji warto używać kosmetyków z lekkich, które nawilżą i odżywią włosy, takich jak szampony do włosów Visplantis. Kosmetyki te zawierają jedynie naturalny skład, skutecznie oczyszczają włosy oraz skórę głowy, jednocześnie ich nie obciążając. Oprócz ekstraktów z ziół, zbóż i roślin, jakie używane są do produkcji szamponów Visplantis, w składzie nie znajdziemy silikonów, alkoholu czy parabenów, co również skutecznie zapobiega ich uszkadzaniu. Szampony do włosów Visplantis posiadają lekką konsystencję, delikatny przyjemny zapach, a także dobrze się pienią – przez co są niezwykle wydajne.