wtorek, maj 28, 2024
środa, 15 luty 2023 13:58

Makijaż do dowodu i paszportu – jak się przygotować?

makijaż do dowodu i paszportu makijaż do dowodu i paszportu mat.prasowe

Zdjęcia do dokumentów takich jak dowód osobisty czy paszport muszą spełniać rygorystyczne wymagania. Dlatego warto wiedzieć, jak przygotować się do zrobienia takiego zdjęcia. Kluczowy bez wątpienia jest dobór odpowiedniego makijażu. Jak go wykonać, aby zdjęcie mogło być użyte do oficjalnych dokumentów?

 

Wyrównaj koloryt cery

Obiektyw aparatu oraz zdjęcia wykonywane z bliska niestety nie są łaskawe i wychwycą, a nawet uwydatnią niechciane niedoskonałości. Mimo to makijaż do dowodu i paszportu absolutnie nie może być mocny. Najlepiej, jeśli sięgniecie po sprawdzony i dość mocno kryjący, ale jednocześnie lekki podkład. Pozwoli on na zamaskowanie ewentualnych wyprysków i przebarwień. Pamiętajcie tylko, aby dobrze dobrać odcień podkładu do naturalnego koloru cery. Nie może być zbyt ciemny lub bardzo jasny, ponieważ będzie to widoczne na zdjęciu. Makijaż można wykończyć przy pomocy pudru sypkiego. Wybierzcie ten o właściwościach matujących, co pozwoli na uniknięcie świecącej się cery.

Delikatnie podkreśl oko

Makijaż do zdjęcia paszportowego powinien być naturalny. Dlatego postawcie na delikatne podkreślenie oczu. Najlepiej w tym celu sprawdzą się matowe cienie w barwach beżu i brązu. Przy ich pomocy można subtelnie uwydatnić kształt oczu. Zdecydowanie odradza się używanie cieni z brokatem. Ostry makijaż może utrudnić identyfikację osoby z paszportu bądź dowodu, przez co zdjęcia z mocnym i kolorowym podkreśleniem nie są akceptowalne.

Jeśli nie używacie cieni, to możecie zdecydować się na wykonanie delikatnej kreski nad górną linią rzęs. Wykorzystajcie w tym celu czarną kredkę bądź eyeliner. Należy pamiętać, że kreska ma być cienka i subtelnie uwydatniać linię rzęs i kształt oka. Makijaż w stylu cat eye nie będzie najlepszym pomysłem.

Oczywiście do makijażu oka możecie użyć ulubionej maskary. Dokładnie wytuszuj rzęsy, uważając na to, aby ich nie posklejać.

Jak pomalować usta?

Dopełnieniem każdego makijażu jest zadbanie o usta. Gdy wykonujecie zdjęcie do dowodu, makijaż ust powinien być subtelny. Najlepszą opcją jest wybór delikatnej szminki w odcieniu podobnym do naturalnego koloru ust. Może być to barwa o ton jaśniejsza bądź ciemniejsza, ale także wszelkie odcienie jasnych beżów. Świetnie sprawdzi się też bezbarwny błyszczyk. Natomiast nie należy sięgać po czerwone, malinowe oraz inne ciemne i wyraziste kolory szminek i błyszczyków.

Czy można wykonturować twarz?

Naturalne rysy twarzy są niezbędne w przypadku zdjęć do dokumentów mających nas identyfikować. Dlatego konturowanie twarzy trzeba wykonać z dużym umiarem. Oczywiście możecie delikatnie podkreślić kości policzkowe czy wysmuklić nos. Najważniejsza zasada jest taka, że nie należy używać ciemnych kosmetyków do konturowania. Zdecydowanie dobrym wyborem będzie jasnobrązowy puder.

Jak jeszcze przygotować się do makijażu dowodowego?

Na to, jak makijaż wygląda na skórze, wpływ ma kondycja naszej cery. Dlatego jeśli zależy Wam na ukryciu skórnych niedoskonałości na zdjęciu, to zadbajcie o jej dokładne oczyszczenie i tonizację. Dzień przed wykonywanym makijażem do paszportu bądź dowodu należy dokładnie oczyścić skórę, pozbywając się z niej resztek makijażu, sebum i innych zanieczyszczeń. Dobrze w tym celu użyć żelu do mycia dostosowanego do rodzaju cery. Następnie wykonujemy peeling, aby pozbyć się martwego naskórka oraz dogłębnie odżywić skórę. Na koniec nie zapomnijmy o toniku oraz kremie nawilżającym. Na tak przygotowanej cerze makijaż będzie prezentował się nienagannie.

Wszystkie niezbędne produkty pielęgnacyjne oraz te do makijażu znajdziecie w ofercie AVON. Dostępne tam kosmetyki pielęgnacyjne, podkłady, kredki oraz cienie i pomadki doskonale sprawdzą się do wykonania makijażu dowodowego.

na zlecenie partnera, tj. Avon