piątek, lipiec 12, 2024
środa, 19 czerwiec 2024 12:35

Wysokiej jakości lakiery hybrydowe – na co warto zwrócić uwagę?

lakiery hybrydowe lakiery hybrydowe fot: pexels

Wykonanie eleganckiej, starannej oraz trwałej stylizacji paznokci to priorytet nie tylko dla profesjonalistów, osób szlifujących swój warsztat, ale też tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z manicure hybrydowym. Podstawowymi elementami umożliwiającymi osiągnięcie upragnionych efektów w tym zakresie są porządne lakiery. Jak znaleźć wysokiej jakości produkty, aby zaopatrzyć się w artykuły, które sprawią, że praca przebiegnie sprawnie, będzie satysfakcjonująca, a także przyjemna?

Lakiery do hybryd o odpowiedniej pigmentacji

Dobre lakiery hybrydowe mają intensywną, ale też nie za mocną pigmentację, dzięki której już jedna cienka warstwa produktu wystarcza, aby uzyskać pełny, jednolity kolor paznokci – bez ryzyka marszczenia się powierzchni. Warianty o słabym kryciu wymagają natomiast nakładania wielu cienkich warstw, co wydłuża czas wykonywania manicure, a także często powoduje powstawanie smug, prześwitów oraz pęcherzy powietrza. To z kolei obniża nie tylko trwałość stylizacji, ale też jej walory wizualne.

Wysoka pigmentacja zapewnia trwałość koloru, który nawet pod wpływem wody czy detergentów nie blaknie, ani nie matowieje przez cały okres noszenia manicure. Dzięki temu paznokcie zachowują estetyczny wygląd oraz przykuwają wzrok głębokim odcieniem przez dłuższy czas, co jest istotne dla każdej osoby inwestującej pieniądze i czas w stworzenie stylizacji paznokci.

Jaka powinna być konsystencja lakieru hybrydowego?

Ważna jest również konsystencja lakieru hybrydowego, ponieważ to właśnie ona wpływa na kontrolę jego aplikacji. Nie może być zbyt rzadka, co powodowałoby jego spływanie, ani zbyt skondensowana, gdyż wówczas produkt jest trudny do rozprowadzenia. Kremowa i średnio gęsta pozwala na łatwe, równomierne rozprowadzenie lakieru na płytce paznokcia, minimalizując powstawanie zacieków, ryzyko zalewania skórek, a w przyszłości także – tworzenia się odprysków.

Innowacyjna i starannie opracowana formuła

W sklepach znaleźć można różne lakiery hybrydowe do paznokci, ale wiele z nich ma przestarzałą lub po prostu słabej jakości formułę. Wybierając produkty do profesjonalnego użytku, warto stawiać na te, których producent stale wprowadza nowoczesne rozwiązania, jak również udoskonala skład dotychczasowych artykułów, opierając się na opiniach klientów i rozmowach ze stylistami.

Świetnym rozwiązaniem są dla przykładu produkty do hybryd łączące zalety żelu oraz lakieru. Wyróżniają się one elastycznością, dzięki czemu dopasowują się do każdego typu płytki paznokcia, a także są mniej podatne na odpryskiwanie. Ich atutem jest też wyjątkowa przyczepność oraz odporność na zarysowania czy inne uszkodzenia mechaniczne. Sprawia to, że zapewniają intensywny kolor i połysk manicure przez długi czas.

Pędzelek w lakierze hybrydowym

Na bezproblemowe nakładanie lakieru na płytkę ogromny wpływ ma też odpowiednio wyprofilowany pędzelek, czyli taki, który między innymi:

  • jest dosyć szeroki, co pozwala na pokrycie większej powierzchni paznokcia jednym pociągnięciem,

  • wykonany ze stosunkowo miękkiego włosia, które delikatnie, równo rozprowadza lakier i nie pozostawia nierówności,

  • ma kształt wachlarza o subtelnie zaokrąglonych krawędziach oraz spłaszczonej końcówce, ułatwiającego dokładne dotarcie do trudno dostępnych miejsc wokół płytki.

Tego typu pędzelek w lakierze do hybryd umożliwia precyzyjne i szybkie nakładanie produktu na paznokcie, pozwalając na uzyskanie perfekcyjnego manicure bez konieczności dokonywania poprawek.

Oprócz wyżej wymienionych czynników, przy wyborze hybrydowych lakierów, duże znaczenie ma też dostępność produktów w różnych odcieniach, renoma producenta, jak również opinie innych użytkowników zamieszczone w internecie.