środa, kwiecień 24, 2024
czwartek, 25 luty 2021 17:55

W czym kąpać niemowlaka?

Ręcznik kąpielowy dla dzieci Ręcznik kąpielowy dla dzieci

Kąpiel małego dziecka to często nie lada wyzwanie. Już pomijając kwestię kosmetyków, czy samego sposobu i częstotliwości mycia dzieci, pozostaje jeszcze pytanie, w czym kapać niemowlaka. Jak się okazuje nie musimy ograniczać się tylko do klasycznej wanienki. Jaką opcję warto jeszcze wziąć pod uwagę?

W czym kąpać niemowlaka, jeżeli nie w wanience?

Wkład do umywalki lub zlewu.

Na pewno słyszeliście, że dziecko najszybciej podmyć w zlewie lub umywalce. Rzeczywiście coś w tym jest, bo woda spłucze wszystkie nieczystości, które od razu spłyną do kanalizacji. Jest to też rozwiązanie przyjazne nie tylko naszym plecom, bo nie trzeba się pochylać nad wanienką czy przenosić jej kiedy jest wypełniona, ale też oszczędzające wodę, bo zużyjemy zdecydowanie mniejszą jej objętość. Od niedawna kąpiel w takim miejscu może być również bardzo przyjemna. Dostępne są wkładki w kształcie przypominającym kwiat lotosu. Dzięki płatkom dopasowują się do każdego kształtu, a miły w dotyku materiał sprawia, że maluch czuje się komfortowo. Wkładka bardzo szybko schnie, ale w razie potrzeby można ją prać i suszyć w pralce i suszarce bębnowej.

Składana wanienka

Składana wanienka już podczas samej kąpieli niewiele różni się od tej klasycznej. Jej brzegi są elastyczne, a po bokach znajdują się podpórki, które nadają sztywność konstrukcji. W dnie takiej wanny najczęściej znajduję się korek, do którego podczepiony jest wężyk. To rozwiązanie pozwala spuścić wodę i przestawiać wanienkę gdy nie jest ona już obciążona. Oczywistą zaletą takiego rozwiązania kąpielowego jest kompatybilność sprzętu. Brzegi wanienki składają się w formie harmonijki, do płaskiej i stosunkowo cienkiej formy. Dzięki temu po kąpieli wanienka zajmuje duża mniej miejsca i łatwo ją ukryć, albo zabrać w podróż.

Przegroda do wanny

Przegroda do wanny to rozwiązanie dla nieco starszych dzieciaków, raczej takich, które pewnie już siedzą. Pozawala na kąpiel małego dziecka w wannie, przy jednoczesnym oszczędzaniu dużej ilości wody. Przegrodę wstawia się w wanny w dogodniej dla nas odległości od wlewu. Dzięki temu część za zaporą pozostaje pusta, a my oszczędzamy wodę. Przegroda wykonana jest z elastycznego tworzywa, które z łatwością dopasowuje się do kształty wszystkich standardowych wanien. Do dna i brzegów wanny przyczepia się ją za pomocą przyssawek. Cały brzeg pokryty jest gumową uszczelką, która zapewnia szczelność. To rozwiązanie bardzo wygodne, trwale i kompaktowe. Zagroda daje się łatwo odpowiednio wygiąć, a jednocześnie po użyciu i wyjęciu z wanny zajmuje bardzo mało miejsca.

Ręcznik kąpielowy dla dzieci pod ręką

Bez względu na to, w czym będziesz kapać swoją pociechę, to podczas tej czynności w zasięgu Twoich rąk powinni się znajdować kilka przydatnych rzeczy. Będą to oczywiście głównie kosmetyki i okrycie dla malucha po kąpieli. O ile te pierwsze są stosunkowo małe i poręczne, więc zawsze mieszczą się gdzieś blisko, to ręcznik może sprawić już nieco problemu. Ręcznik kąpielowy dla dzieci to jeden z najbardziej oczywistych i jednocześnie najmniej docenianych przedmiotów potrzebnych podczas kąpieli malucha. Niby wiemy, że musi się znajdować na wyciągnięcie ręki, bo nikt rozsądny nie spuści oka z niemowlaka w wannie, a jednocześnie nasze mieszkania często ograniczają nas na tyle, że czasem ciężko rozłożyć go zaraz obok wanienki. Takie rozwiązanie jest najwygodniejsze zarówno dla bobasa, jak i dla jego opiekuna. Wyciągając go z wody i szybko opatulając przyjemnym okryciem zapobiegasz wychłodzeniu małego ciałka, a jednocześnie nie rozchlapujesz wody po podłodze przenosząc dziecko w inne miejsce. Warto poszukać rozwiązania, które pozwoli na takie ustawnie np. jeżeli stół jest za mały by zmieścić i jedno i drugie, to może warto na nim położyć tylko ręcznik kąpielowy dla dzieci, a wanienkę obok na stojaku? Ustawienie tych dwóch rzeczy możliwie blisko sobie wydaje się być prozaiczne i niewiele zmieniać, ale z praktycznego punktu widzenia jest bardzo rozsądne i wiele ułatwia.