poniedziałek, grudzień 11, 2023
środa, 03 marzec 2021 15:08

Lekki wiosenny makijaż - jak go zrobić?

Suva Beauty Suva Beauty

Żegnamy się już powoli z zimą, śniegiem i mrozem. Coraz cieplejsze i dłuższe dni zachęcają nie tylko do zmiany garderoby. W naszej kosmetyczce też przydałyby się zmiany.

Przyda się krem z filtrem i lżejsze kosmetyki do makijażu. Wiosną i latem zmieniamy także nasze makijażowe przyzwyczajenia. Jaki makijaż będzie odpowiedni wiosną i latem? Jakich kosmetyków użyć? W jakie produkty się wyposażyć? Zebraliśmy najważniejsze informacje na temat najnowszych trendów w makijażu.

Wiosenny makijaż - postaw na lekkość 

Dłuższe dni, więcej słońca i wyższa temperatura sprawiają, że zaczynamy myśleć o zmianie garderoby. Wiosną sięgamy nie tylko po inne ubrania. Zmiany powinny zajść również w naszych przyzwyczajeniach, dotyczących makijażu. Subtelny i delikatny makijaż doda cerze świeżości i sprawi, że będziesz wyglądać młodziej - taki efekt jest przecież pożądany przez każdą kobietę! 

Jak wykonać wiosenny makijaż? 

Wiosenny makijaż oznacza przede wszystkim rezygnację z ciężkich, kryjących podkładów na rzecz lżejszych kosmetyków. Częstym problemem, który może pojawiać się po zimie jest przesuszona, szara i zmęczona cera. Mamy na to sposób! Ten mankament urodowy możesz zamaskować z łatwością za pomocą prostego triku. Przed nałożeniem podkładu użyj rozświetlającej bazy pod makijaż. Wybierz kosmetyk, który nie tylko ujednolici i wygładzi cerę, ale również nawilży skórą na twarzy. Producenci kosmetyków do makijażu coraz częściej proponują nam rozwiązania wielofunkcyjne – baza może równocześnie intensywnie pielęgnować.  

W wiosennym makijażu zależy nam głównie na efekcie natychmiastowego nawilżenia, odświeżenia i wygładzenia cery. Kolejnym krokiem wiosennego makijażu jest nałożenie właściwego podkładu. Idealnie sprawdzi się w tej roli kosmetyk o delikatnej formule, który poprawi gęstość i jędrność skóry oraz wzmacnia jej naturalną barierę ochronną.  

Na rynku znajdziesz także kosmetyki, które dodatkowo zawierają filtr, chroniąc skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV.  

Wiosenny makijaż - postaw na profesjonalne kosmetyki

Wiosenny makijaż powinien w subtelny sposób podkreślać naszą urodę. Efekt ten możemy uzyskać, podkreślając kolor brwi i wykonując subtelny makijaż oka. W kosmetyczce, przygotowanej do wiosny, warto, by znalazł się wosk do brwi i trwała pomada, której możesz używać także latem. Wybierz kosmetyk o formule, która zapewnia świetny wygląd na długo, niezależnie od warunków atmosferycznych.  

Równie ważny, co podkreślanie brwi jest również makijaż oka. Nie musisz znać wszystkich makijażowych trików, z których korzystają wizażyści. Wystarczy poznać proste patenty, dzięki którym każdego dnia będziesz mogła subtelnie podkreślić swoją urodę. Wiosną postaw na wyraziste kosmetyki Suva Beauty i paletkę do makijażu BPerfect Carnival 3.  

Wiosną możesz także próbować nowych, odważniejszych rozwiązań. To czas na przetestowanie nowości. Pamiętaj jednak, że kluczem do perfekcyjnego makijażu są profesjonalne, dobrej jakości kosmetyki.