niedziela, maj 26, 2024
poniedziałek, 23 listopad 2020 18:55

Trądzik – zmora nie tylko nastolatków!

kosmetyki na trądzik kosmetyki na trądzik

Kiedy mamy kilkanaście lat, trądzik często stanowi nasz codzienny problem pielęgnacyjny, a w niektórych przypadkach nawet poważny problem medyczny. Wynika to z nadmiernej produkcji hormonów. Trądzik jest zazwyczaj przejściowy i mija bezpowrotnie, gdy hormony są już wyregulowane.

Czasem jednak skóra trądzikowa spędza nam sen z powiek jeszcze długie lata po zakończeniu okresu dojrzewania. Wówczas konieczna jest wizyta u dermatologia oraz badanie skóry i poziomu hormonów. Tak zaostrzony problem wymaga kosmetyków w postaci leku, najczęściej przepisywanych na receptę.

Skóra trądzikowa – jak pielęgnować?

Chcąc zadbać kompleksowo o skórę ze zmianami trądzikowymi, przede wszystkim musimy przestrzegać codziennych rytuałów higieny – oczyszczać, nawilżać, osuszać zmiany trądzikowe. Tylko absolutnie czysta i nawilżona skóra przestaje produkować sebum, które przyczynia się do pogorszenia cery.

Oczyszczanie warto wykonywać odpowiednimi dla cery trądzikowej produktami. Są to zwykle żele, toniki na bazie alkoholu czy pianki do mycia. Kolejnym krokiem jest tonizowanie skóry oraz nawilżenie odpowiednim kremem. Krem powinien mieć lekką konsystencję, aby nie zapychał porów. Skóra trądzikowa jest zwykle tłusta, nie ma więc potrzeby stosowania tłustych kremów, wystarczy, w zależności od wieku, lekki krem nawilżający lub odżywczy.

Do dyspozycji klientów są też preparaty punktowe o działaniu antybakteryjnym, które wysuszają pojedyncze wykwity i pozwalają na szybkie zlikwidowanie nieprzyjemnych i bolesnych zmian. Jeśli jednak tego typu trądzik się nasila, warto skorzystać z opinii lekarza, dobierze on najlepsze kosmetyki do danej cery.

Dermokosmetyki z apteki dla cery trądzikowej

Kiedy wybieramy kosmetyki na trądzik, warto skorzystać z tych o najlepszej jakości, a nie zwykłych drogeryjnych serii. Najlepszym wyborem będą dermokosmetyki, które nie tylko pielęgnują, lecz przede wszystkim są dermatologicznie przebadane i mają doskonały skład, czego nie można powiedzieć o kosmetykach z drogerii.

Aby kompleksowo zadbać o cerę i ciało, warto skorzystać z serii dermokosmetyków. Uzupełniające się składniki i substancje odżywcze pozwalają na lepszą pielęgnację skóry twarzy i ciała. Można jednak również skorzystać z pojedynczych produktów, które umożliwiają łączenie ich z innymi markami. Ważne , aby zawsze pozostawały one jak najwyższej jakości.