sobota, luty 24, 2024
wtorek, 24 listopad 2020 11:02

Co musimy wiedzieć o laminowaniu brwi?

Laminowanie brwi Laminowanie brwi

Style w stylizacji brwi zmieniają się jak w kalejdoskopie. Doskonale wyrysowane, bardzo uwydatnione brwi konturówką oraz cieniami panowały na Instagramie. Później nadeszła pora na trochę bardziej normalną wersję oraz rozmach na „bushy brows”, zatem postawione do góry włosy na żel. Na rynku jest także duży dobór zabiegów upiększających.

Niedawno jednym spośród popularniejszych jest laminowanie brwi. W związku z tym, co powinniśmy wiedzieć na temat laminowania brwi?

 

Laminowanie brwi?

Brwi laminuje się zwłaszcza po to, by je wesprzeć i uzdrowić, natomiast przede wszystkim udekorować. Zabieg tenże polega na stałej zmianie wyglądu i kierunku rozwoju włosów. Koszt takiej przyjemności do od 100 zł do 200 zł. Rezultat laminowania zachowuje się choćby do półtora miesiąca. Laminację poleca się osobom zmagającym się z brwiami, jakie nie chcą się układać, żyją swym życiem, są małe oraz cienkie. Brwi stają się niezwykle intensywne, grubsze, wzmocnione.

Na czym polega laminowanie brwi?

Laminowanie brwi to zabieg, jaki doprowadzi własne włosy do ładu, nada im potrzebny kierunek i wesprze oraz odbuduje formę włosów. Trwałą zmianę kształtu włosów wytwarza kwas tioglikolowy, jaki jest podstawowym elementem środka do laminowania brwi. Kwas tenże rozrywa wiązania dwusiarczkowe włoska, co powoduje iż jest on elastyczny oraz można nadać mu wygląd oraz kierunek jaki pragniemy. Podczas zabiegu łuska włosa jest otwarta (całkowicie jak przy prostowaniu keratynowym, lub stałej ondulacji), zatem następnym krokiem laminowania brwi jest założenie środka szybko stymulującego – jest to keratyna oraz ekstrakty roślinne.

Wskazania do laminowania brwi

Laminowanie brwi poleca się wszystkim, jacy mają kłopot z niesfornymi, kiepsko układającymi się włosami w brwiach. Zalecany zarówno Kobietom jak również Panom. Jest to zabieg ochoczo wybierany poprzez osoby, jakie wcześniej zrobiły np. lifting rzęs. Laminacja brwi to zabieg nie jedynie kosmetyczny, lecz można go również zakwalifikować do zabiegów zdrowotnych. włosy w trakcie laminowania są napełniane keratyną. W rezultacie są one grubsze, gęstsze oraz bardziej świecące. Czas na opanowanie niesfornych brwi – wybierz się na zabieg laminowania brwi oraz oszczędzaj czas na normalnym układaniu włosków!

Czy laminowanie może zniszczyć brwi?

Zabieg laminowania brwi musi być zrobiony poprzez profesjonalnego oraz ostrożnego specjalistę. Włoski porastające brwi mają nie jedynie rozmaitą długość, lecz również inną grubość. Nałożenie na nie wszelkie takiej samej zawartości kwasu tioglikolowego (elementu, jaki odnajdziemy również na przykład w kosmetykach do depilacji) może spowodować zniszczenie delikatniejszych włosków.

Dowiedz się więcej na temat laminowania brwi: https://rossato.pl/

Artykuł przygotowany we współpracy z https://nicoles.pl