niedziela, maj 26, 2024
poniedziałek, 04 lipiec 2022 15:56

Szkolenie z makijażu permanentnego – czy warto się zapisać?

Szkolenie z makijażu permanentnego Szkolenie z makijażu permanentnego Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Interesujesz się makijażem permanentnym i zastanawiasz się, czy warto się przebranżowić i iść w tym kierunku?

Zdecydowanie tak! Ten rodzaj makijażu stał się jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów upiększających, a co najważniejsze zainteresowanie nim stale rośnie. Jednak aby wykonywać zawód linergisty, trzeba posiadać odpowiednie kwalifikacje i właśnie z tego powodu konieczne jest zapisanie się na szkolenie. Dlaczego właściwie warto to zrobić? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Dlaczego warto szkolić się z makijażu permanentnego?

Na wstępie warto wspomnieć, że zwód linergisty nieustannie się rozwija, a zapotrzebowanie na specjalistów wciąż rośnie, przez co kolokwialnie mówiąc – po prostu brakuje rąk do pracy, a terminy na zabiegi są odległe. Szkolenie z makijażu permanentnego to inwestycja w rozwój zawodowy, który ma ogromny potencjał ze względu na coraz większą świadomość konsumentów na tematy związane z branżą beauty, a także brak możliwości pozaznaczania każdego dnia sporej ilości czasu, aby wykonać makijaż, a następnie go zmyć. 

Zawód linergisty wiąże się z koniecznością nieustannej edukacji, ponieważ na rynku pojawiają się coraz to nowsze urządzenia i metody, a także zmieniają się trendy. Pomimo że mikropigmentacja wymaga posiadania ogromnej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej, to warto się nią zainteresować. Wiele osób nie zdaje sobie również sprawy, że istnieje również leczniczy makijaż permanentny, który wykonywany jest najczęściej u osób zmagających się z nowotworem. Uniwersalność zabiegów sprawia, że wśród klientów są zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Czego możesz nauczyć się na kursie?

Kursy dają mnóstwo możliwości rozwojowych, a także umożliwiają zwiększenie zakresu oferowanych usług – co przekłada się na wyższe wynagrodzenie. Jednak wszystko trzeba realizować po kolei. Jeżeli nie miałeś wcześniej styczności z mikropigmentacją, swoje kształcenie musisz rozpocząć od szkolenia dla początkujących, a po jego ukończeniu możesz pomyśleć o kursie dedykowanym dla osób zaawansowanych. Już na pierwszym szkoleniu poznasz sekrety wykonywania makijażu permanentnego: 

  • oczu – kreska górna i dolna;
  • brwi – różne metody np. cieniowania, włoskowa czy piórkowa; 
  • ust – kontur, wypełniania, cieniowanie i 3D.

Tak naprawdę zakres umiejętności, jaki nabędziesz po szkoleniu, może się różnić w zależności od wyboru firmy, z której oferty skorzystasz. Oprócz praktyki zdobędziesz wiedzę teoretyczną np.: 

  • jak się przygotować do zabiegu,
  • jaki pigment do ust, a jaki do brwi oraz oczu najlepiej wybrać,
  • jakie są metody pigmentacji,
  • jak pielęgnować skórę po zabiegu.

Musisz mieć na uwadze, że bezpieczeństwo klientów zależy od Ciebie, dlatego jeżeli zdecydujesz się na pracę jako linergista daj od siebie 100% zaangażowania oraz bądź precyzyjny i dokładny.