piątek, lipiec 12, 2024
środa, 19 styczeń 2022 12:52

Sukienki asymetryczne – u kogo sprawdzą się najlepiej?

Sukienki asymetryczne Sukienki asymetryczne pixabay

Asymetryczne sukienki zyskały wiele zwolenniczek. Są piękne, eleganckie, uniwersalne – można założyć je do pracy i na randkę, spotkanie ze znajomymi czy nawet wesele. Odpowiedni model może także zdziałać cuda z naszą figurą. Dla kogo ten wybór będzie najlepszy?

Czym charakteryzują się sukienki asymetryczne?

Sukienki asymetryczne najczęściej kojarzą nam się z kreacjami na jedno ramię, obcisłymi i bardzo seksownymi. Jednak nie jest to wymóg. Niektóre asymetryczne kreacje są bardzo luźne, inne opinają tylko górę lub dół ciała. Asymetria w ubraniu występuje najczęściej za pomocą odpowiedniego cięcia, nierzadko podkreślonego kolorem. Asymetryczna sukienka czasem charakteryzuje się zróżnicowanym dołem (krótszym przodem bądź wycięciem z boku) lub też wyróżniającymi się ramiączkami. Najważniejsze jednak, by kreacja posiadała widoczną nierówność w swojej budowie. Kto w takiej sukience wygląda najkorzystniej?

Kto może nosić asymetryczne sukienki?

Asymetryczne sukienki mogą stanowić sporą pułapkę dla kobiet, które chcą wyglądać elegancko i nienagannie. Niestety nie do każdej figury pasują jak ulał, choć przecież różnią się fasonami. Asymetryczne kreacje najczęściej odsłaniają nogi – jedne mniej, drugie bardziej. Dlatego poleca się je przede wszystkim kobietom o zgrabnych, długich nogach, bez widocznych skaz. Zwłaszcza jeśli asymetria odkrywa także udo. Kobietom, dla których ich nogi są jednak powodem do kompleksów, zaleca się wybieranie sukienek, których asymetria zaczyna się w okolicy kolan. Asymetryczna sukienka z wcięciem w talii, ozdobami na wysokości biustu i szerokim dołem, doskonale sprawdzi się u kobiet o figurze kolumny. Z kolei klepsydry powinny sięgać po sukienki gładkie, opierające się na biuście, które spływają dół kaskadami. Tu asymetria świetnie podkreśli figurę i zwróci uwagę na wszystkie twoje atuty.

Asymetryczne sukienki są modne już od kilku sezonów i nie zapowiada się, by coś w tej kwestii się zmieniło. Warto mieć choćby jeden egzemplarz w swojej szafie. Więcej na temat najnowszych trendów w modzie damskiej znajdziesz na stronie Bialcon.pl.