sobota, wrzesień 23, 2023
środa, 24 luty 2021 15:33

Sprawdź wyjątkowe właściwości olejków Etja!

olejki ETJA olejki ETJA

Polska firma Etja już od 1991 roku wyznacza trendy w branży aromaterapii. W zasadzie jako jedna z pierwszych zapoczątkowała modę na naturalne olejki eteryczne, które można stosować do poprawy zdrowia bądź w celach kosmetycznych – do pielęgnacji skóry i włosów.

Warto podkreślić, że podstawowym składnikiem wszystkich olejków Etja są najwyższej jakości surowce naturalne. Dzięki temu to produkty naprawdę jakościowe i spełniające bardzo rygorystyczne normy dopuszczenia do obrotu na polskim rynku.

 

Olejki Etja – wyjątkowe olejki eteryczne

Mimo że w ofercie rynkowej można zetknąć się z różnymi rodzajami olejków, to właśnie te w 100% naturalne wykazują optymalne zdolności działania prozdrowotnego. Pozyskuje się je z różnych części roślin, zwłaszcza tych rosnących w pasie zwrotnikowym. Oczywiście niektóre olejki ETJA pochodzą nawet z gatunków znajdujących się w naszym kraju.

Podstawowa metoda otrzymania polega na destylacji, ponadto można stosować wyciskanie na zimno oraz ekstrakcję za pomocą lotnych lub nielotnych substancji. Etja proponuje swoim klientom zarówno naturalne olejki eteryczne, jak i odżywcze oleje do skóry czy włosów.

Warto podkreślić bezpieczeństwo olejków Etja, które przechodzą odpowiednie badania dermatologiczne czy analizy laboratoryjne. Potwierdzeniem jakości są oczywiście stosowne certyfikaty. Firma współpracuje nie tylko z hurtowniami farmaceutycznymi, ale również sklepami zielarskimi czy ze zdrową żywnością. Odbiorcami są nawet ośrodki rehabilitacyjno-wypoczynkowe, w których stosuje się z powodzeniem aromaterapię. Olejki Etja dostępne są ponadto w sklepie internetowym Moja Natura. Od lat cieszą się dużym uznaniem wielu klientów, którzy doceniają ich walory jakościowe i potwierdzają ich skuteczność.

Ciekawe zastosowania olejków Etja

Coraz więcej osób chętnie sięga po olejki Etja ze względu na ich dobry, naturalny skład oraz sprawdzone efekty działania. Wybór jest spory – warto zatem wcześniej zapoznać się, jakie możliwości oferuje dany rodzaj.

Olejki eteryczne nie tylko na infekcje

W okresie wzmożonych infekcji wirusowych oraz górnych dróg oddechowych dobrze sięgnąć po olejek z drzewa herbacianego, cedrowy, eukaliptusowy, lawendowy czy cynamonowy. Każdy z nich wykazuje działanie antybakteryjne i antywirusowe, pomaga też w zwalczaniu kaszlu i kataru. Ponadto inhalacje z olejku lawendowego pomagają w stanach zmęczenia, a nawet lekkiej depresji. Z kolei w okresie letnim okazuje się niezastąpiony do przegonienia z domu, balkonu lub tarasu natrętnych komarów i much. Dzięki temu można bez dodatkowego (nieproszonego) towarzystwa w spokoju zjeść kolację lub poczytać książkę.

Olejki Etja na problemy skórne

Przy problemach skórnych sprawdza się natomiast olejek Etja z kadzidłowca, który skutecznie regeneruje zraniony naskórek, ale jednocześnie pomaga zwalczyć nieestetyczne zmiany o charakterze grzybiczym. Zupełnie inne działanie ma olejek miętowy, wręcz niezastąpiony przy nudnościach i mdłościach.

Oleje do pielęgnacji włosów

W ofercie Etja można też znaleźć sporo olejów kosmetycznych, które mają zbawienny wpływ na stan skóry, paznokci czy włosów. Dla poprawy kondycji włosów na pewno warto sięgnąć po olejki Etja z bawełny, orzechów macadamia, baobabu bądź po olejek konopny. Ten ostatni nadaje się nawet do pielęgnacji wrażliwej skóry dzieci. Poza tym regularnie stosowany pozwala pozbyć się problemu stanów zapalnych skóry głowy.

Oleje dla pięknej skóry i ładnych paznokci

Olejek rycynowy nie tylko odpowiednio wzmocni płytkę paznokci, ale również pomoże w odbudowie struktury włosów, a nawet nawilży skórę. Do olejowania włosów i poprawy stanu skóry nadaje się olejek z nasion kawy czy olej z czarnej porzeczki. Natomiast olejek marchwiowy, z czarnuszki, pestek malin lub olejek arganowy znakomicie się uporają z problemami skórnymi – poprawią elastyczność skóry, dobrze ją nawilżą, a zarazem opóźnią procesy starzenia. Wszystkie są wyjątków bogate w najcenniejsze składniki odżywcze oraz przeciwutleniacze.

Lista przydatnych olejków Etja zdaje się nie mieć końca. Na pewno warto je stosować regularnie na różnego typu problemy i dolegliwości.

Źródło: Moja Natura