środa, kwiecień 24, 2024
środa, 24 luty 2021 15:42

Makijaż permanentny ust – co wybrać

makijaż permanentny ust makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny to doskonały sposób na trwały i perfekcyjny makijaż każdego dnia. Co ciekawe tradycja makijażu trwałego powstała ponad 2000 lat temu w Chinach, a dziś święci ogromne sukcesu. Makijaż permanentny ust, oczu, czy brwi podkreśla zalety urody i doskonale tuszu jej mankamenty. Jeśli planujesz mikropigmentację ust, zobacz, jakie jej rodzaje masz do wyboru.

Na czym polega mikropigmentacja?

Makijaż permanentny to zabieg zbliżony do tatuażu. Wykonywany jest za pomocą specjalnej, jednorazowej igły, wkuwanej w warstwę naskórka na głębokość 0,3 – 0,5 mm. W odróżnieniu od tatuażu makijaż permanentny nie jest barwieniem stałym i utrzymuje się do około 2 lat. Pigmenty tatuażu bowiem są wpuszczane w znaczne głębsze warstwy skóry. Cały zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu uczucie dyskomfortu jest zminimalizowane.

Profesjonalne salony kosmetyczne wykonują makijaż permanentny ust, oczu oraz brwi. Każdy zabieg podzielony jest na trzy etapy, podczas który najpierw dokonywana jest analiza i dobór wzoru makijażu. Następnie wykonywany jest sama mikropigmentacja, zaś po czterech tygodniach w ostatnim etapie, wykonywana jest korekta makijażu i ewentualne poprawki zależnie od efektu, jaki chce się uzyskać. Każda strefa twarzy może mieć różny stopień pigmentacji.

Makijaż permanentny ust – trzy podstawowe rodzaje

Najczęściej zalecany jest jeden z trzech rodzai mikropigmentacji ust, zależnie od ich budowy, wielkości i kolorystyki.

Kontur ma na celu podkreślenie naturalnej linii ust zgodnie z jej kształtem. W tym celu stosowany jest przede wszystkim kolor zbliżony do naturalnego. Zalecany jest przede wszystkim kobietom o większych ustach i o słabo zaznaczonej linii granicy wargowej. Tego typu zabieg umożliwia przywrócenie naturalnego i młodego wyglądu ustom oraz ich delikatne podkreślenie.

Kontur z cieniowaniem polega na stworzeniu obrysu naturalnej granicy ust, a następnie delikatnym cieniowaniu czerwieni wargowej z pozostawieniem naturalnego ich środka. Zalecany szczególnie kobietom, które nie tylko chcą pokreślić wygląd ust, ale również im nadać bardziej wyrazistego koloru. Nadaje on ustom bardziej regularnego kształtu oraz powiększa i uwypukla usta.

Kontur z wypełnieniem obejmuje wykonanie pigmentacji, nie tylko konturu, lecz również całej powierzchni ust. Ten rodzaj makijażu ust umożliwia im nadanie idealnego kształtu, zakryć mankamenty i nasycić kolorem. Dzięki temu wargi stają się większe i nie wymagają już nakładania pomadki.

Nowoczesne rodzaje mikropigmentacji ust

Nowoczesne techniki i metody medycyny estetycznej wprowadziły również innowacje w wykonywaniu makijażu permanentnego ust. Poza klasycznymi typami pigmentacji możesz wybrać jeden z ostatnich krzyków mody.

Makijaż permanentny ust 3D – celem tego zabiegu jest optyczne uwypuklenie ust oraz powiększenie ust, by sprawiały wrażenie większych oraz pełniejszych. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu światłocienia, który różni się od klasycznego cieniowania. W tym wypadku podkreślenie konturu ust oraz ich wypełnienie wykonywane jest z wykorzystaniem różnych kolorów. Stosowane są one naprzemiennie, dzięki czemu uzyskuje się efekt trójwymiarowości poprzez podkreślenie środka ust na jasno.

Efekt pudrowych ust – to doskonała propozycja dla kobiet, które chcą zachować elegancki wygląd i dyskretny makijaż. Efekt pudrowych ust uzyskuje się przez ich matowienie, które wykonywane jest parę tygodni po zakończeniu zabiegu makijażu permanentnego ust. Dzięki temu nie odbijają one światła i są bardziej naturalne. Warto również podkreślić, że przy tym rodzaju pigmentacji stosowane są również łagodniejsze kolory.

Makijaż permanentny ust – Lip Light – jest to dodatkowy zabieg wykonywany po mikropigmentacji. Polega on na rozświetleniu ust po zewnętrznej stornie kontury górnej i dolnej wargi. Dzięki temu usta są bardziej uwidocznione.

Jak widać, masz do wyboru wiele opcji, zazwyczaj samej trudno wybrać coś odpowiedniego i dopasowanego do urody. Nie stanowi to żadnego problemu. Profesjonalna lingeristka w salonie kosmetycznym, z pewnością pomoże Ci dobrać idealne rozwiązanie dla Twojej urody.