piątek, kwiecień 12, 2024
wtorek, 19 lipiec 2022 16:12

Skuteczne sposoby na pozbycie się cellulitu

sposoby na pozbycie się cellulitu sposoby na pozbycie się cellulitu pixabay

Okazuje się, że problem cellulitu nie dotyka wyłącznie otyłych osób, ale nawet pań szczupłych. Nawet najkształtniejsze pośladki nie będą ponętne, jeśli skóra będzie dotknięta pomarańczową skórką.

Jak zatem dobrze wyglądać w szortach czy stroju kąpielowym? Czas najwyższy poznać skuteczne sposoby na pozbycie się cellulitu.

Cellulit może być utrapieniem nawet szczupłej osoby

Cellulit jest problemem kobiet na całym świecie i to niezależnie od wieku czy też od masy ciała. Nawet nastolatki borykają się z pomarańczową skórką na pośladkach czy udach. Jest to zmora XXI wieku, a wynika ona głównie z nieprawidłowego trybu życia. Dawniej przypadłość ta nie stanowiła problemu, gdyż nasze prababki prowadziły aktywny tryb życia, nie spożywały żywności wysoko przetworzonej, nie korzystały z antykoncepcji, nie przyjmowały najróżniejszych leków ani też nie sięgały po wspomagacze. Siedzący tryb życia, objadanie się fast-foodami i produktami obfitującymi w cukier to prosta droga nie tylko do powstania pomarańczowej skórki, ale także do wielu znacznie poważniejszych schorzeń.

Jak pozbyć się pomarańczowej skórki?

Jest wiele mniej lub bardziej skutecznych sposobów na pozbycie się cellulitu. W niektórych przypadkach wystraczające będzie zmienienie diety, wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej i odpowiedniej pielęgnacji. Ważne jest to, aby być wytrwałym i zmieniać złe nawyki na stałe. Spacer i gimnastyka powinny zagościć w codziennym harmonogramie. Pod prysznicem warto stosować naprzemienny natrysk zimną i ciepłą wodą, a po kąpieli należy nasmarować ciało preparatami antycellulitowymi i wykonać automasaż. Takie proste czynności są w stanie mocno zredukować nieestetyczne zmiany skórne, a czasem nawet pozbyć się ich całkowicie, w zależności od stopnia zaawansowania. Poleca się stosować także peelingi. Można kupić gotowe produkty lub zrobić domową mieszankę z cukru/kawy oraz oliwy.

A co ma do powiedzenia medycyna estetyczna?

Domowe sposoby na cellulit nie zawsze dadzą pożądane efekty, dlatego też w takich przypadkach warto sięgnąć po profesjonalną pomoc. W gabinetach medycyny estetycznej można wykonać szereg najróżniejszych zabiegów, które pozwolą usunąć pomarańczową skórkę. Do dyspozycji mamy masowanie specjalnymi wałkami, czyli zabieg endermologi, który wzmacnia skórę. Jest też masaż pompą próżniową, który pobudza krążenie limfy. Z kolei ultradźwięki ułatwiają rozbijanie komórek tłuszczowych, a body wrap jest zabiegiem ujędrniającym. Ciekawą opcją jest również mezoterapia, polegająca na wstrzykiwaniu w skórę preparatów pobudzających przemianę materii i napinających skórę. Godna polecenia jest także laseroterapia.

Absolutnym hitem jest także zabieg urządzeniem Cryo T-Shock którego dystrybutorem jest firma Estheticmedical Innovation https://estheticmedical.pl/.

Zabieg wyszczupla ciało, listinguje twarz i zwalcza cellulit.