środa, kwiecień 24, 2024
sobota, 01 październik 2022 14:36

Jakie są ulubione części garderoby Paryżanek?

sukienki na jesień sukienki na jesień pexels

Sposób ubierania się, a także wyczucie smaku, które charakteryzują mieszkanki Paryża są kwestiami podziwianymi na całym świecie.

Wiele kobiet szuka inspiracji w stylizacjach Paryżanek i nie ma w tym nic zaskakującego: sposób, w jaki zestawiają nawet proste ubrania sprawia, że kobiety te prezentują się doskonale bez względu na okazję!

Czym wyróżnia się styl paryski?

Styl paryski to wyjątkowo kobiecy, a przy tym prosty i elegancki styl ubierania się. Jednocześnie, pomimo prostoty oraz minimalistycznego podejścia do stylizacji, styl ten jest uważany także za wskazujący na dużą pewność siebie kobiety, która się na niego decyduje.

Modowe decyzje Paryżanek charakteryzują się ponadczasowością: na próżno tutaj szukać ślepego podążania za najnowszymi, modowymi trendami, które bywają niekiedy - mówiąc oględnie - dość niezrozumiałe. W stylu paryskim stawia się głównie na klasykę, pamiętając przy tym, że nie ma nic złego w inspirowaniu się nowinkami modowymi.

Jakie ubrania cenią mieszkanki Paryża?

Paryżanki cenią sobie proste, klasyczne ubrania, które pozwalają im tworzyć ciekawe zestawienia. Wśród popularnych elementów garderoby można z pewnością wskazać:

  • beret na chłodniejsze dni - styl paryski nierozerwalnie kojarzy się oczywiście z beretem, który towarzyszy Paryżankom w chłodne, jesienne i wiosenne dni. Ten elementy stylizacji nie tylko nadaje całości wyjątkowego wyglądu, ale również - a może przede wszystkim - zapewnia przyjemne uczucie ciepła
  •  sukienki na jesień i nie tylko -  jeśli jesteśmy już przy elementach garderoby, które są wybierane szczególnie często w chłodniejsze dni, to kobiece sukienki stanowią istotny element garderoby Paryżanek również w okresie jesiennym czy wczesną wiosną. Podczas gdy latem ich wybór pada raczej na lekkie, zwiewne modele o prostym kroju, to sukienki na jesień są szyte z grubszych materiałów. Wśród cieszących się popularnością modeli można z pewnością wskazać znaną na całym świecie małą czarną, a także inne, proste i eleganckie modele sukienek;
  • klasyczny, biały t-shirt - to element stylizacji, który zawsze będzie trafionym wyborem. Świetnie komponuje się elegancką marynarką, a także codziennymi spodniami;
  • jeansy - dżinsowe spodnie wyglądają niesamowicie między innymi w zestawieniu ze wspomnianym wyżej, białym t-shirtem;
  • płaszcz z paskiem - w połączeniu z beretem to prawdziwy hit jesieni i wiosny! Ciepły, a jednocześnie elegancki płaszcz wygląda doskonale w wielu stylizacjach.

Jak kompletować szafę w stylu paryskim?

Kompletowanie szafy w stylu paryskim warto zacząć stopniowo, zwłaszcza jeśli najpierw chcemy się przekonać, czy taki rodzaj ubierania się nam odpowiada. Na szczęście, większość elementów garderoby wykorzystywanych przez Paryżanki jest na tyle uniwersalna, że można je nosić w niemalże każdym zestawieniu. To właśnie od takich rodzajów odzieży warto zacząć!

Mamy nadzieję, że teraz skompletowanie szafy w stylu paryskim nie będzie problemem. Warto również pamiętać o tym, że wiele z tych elementów garderoby jest na tyle prostych, że nie musimy stawiać tylko i wyłącznie na styl paryski: te ubrania świetnie sprawdzą się również w innych stylizacjach, jeśli odpowiednio je zestawimy.