niedziela, czerwiec 23, 2024
czwartek, 16 lipiec 2020 18:58

Przyklejenie sztucznych rzęs – jak zrobić to dobrze?

primer do rzęs primer do rzęs Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Firana gęstych i długich rzęs to efekt, który możesz uzyskać dzięki zabiegowi przedłużania i zagęszczania rzęs. Ogromny wpływ na rezultat zabiegu ma prawidłowe jego zabiegu. Zobaczmy, jak prawidłowo powinien przebiegać zabieg przyklejania sztucznych rzęs.

Wybór rzęs

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić zanim rozpoczniemy zabieg przedłużania rzęs, jest wybór sztucznych rzęs najlepiej dopasowany do efektu, jaki chcemy uzyskać. Możemy bowiem wybrać sztuczne rzęsy najbardziej zbliżone do naturalnych, co pozwoli delikatnie podkreślić oczy i głębię spojrzenia, ale nie będzie rzucać się w oczy. Nieco dłuższe i grubsze rzęsy należy wybrać, gdy chcemy wyraźnie przedłużyć i zagęścić rzęsy i nie boimy się, że zmiana oprawy oczu będzie bardziej widoczna.

Samodzielnie czy w salonie?

Drugą ważną kwestią, jaką powinnaś rozważyć, jest decyzja dotycząca tego, czy chcesz przykleić sztuczne rzęsy samodzielnie, czy wolisz oddać swoje oczy w ręce doświadczonej stylistki. Jeśli zależy Ci na dobrym wyglądzie i długim efekcie przedłużenia i zagęszczenia, to zdecydowanie lepiej będzie udać się do salonu kosmetycznego. Doświadczona stylistka rzęs nie tylko będzie wiedzieć, jak prawidłowo przygotować rzęsy do zabiegu, ale też doklei je dokładnie tam, gdzie powinny się znaleźć. Jeśli jednak zdecydujesz się na wykonanie zabiegu samodzielnie lub z pomocą koleżanki, to dowiedz się, jak zrobić to dobrze.

Oczyszczenie rzęs przed zabiegiem

Pierwszym etapem zabiegu, do którego możesz przystąpić po wyborze sztucznych rzęs, jest oczyszczenie rzęs. Jest to konieczne, gdyż wszelkie zabrudzenia typu kurz, resztki makijażu czy inne zanieczyszczenia znajdujące się na rzęsach znacząco osłabi przyczepność kleju. To z kolei może znacząco skrócić trwałość zabiegu.

Zwiększenie przyczepności kleju

Po oczyszczeniu rzęs warto skorzystać z jeszcze jednego preparatu, jakim jest primer do rzęs. Użycie go zaraz po użyciu cleanera i przed użyciem kleju pozwala dodatkowo zwiększyć jego przyczepność. Primer do rzęs usuwa tłuszcz znajdujący się na rzęsach i sprawia, że klej będzie trwalszy, a co za tym idzie efekt zabiegu będzie utrzymywał się dłużej.

Przyklejenie rzęs

Po nałożeniu primera do rzęs kolejnym krokiem jest przyklejanie rzęs. Jest to zabieg wymagający dużej precyzji i wprawy, bo klej wiąże szybko i każde zawahanie może mieć wpływ na efekt po zabiegu. Osoby początkujące powinny wybierać klej wolniej wiążący, dzięki któremu będą miały odrobinę więcej czasu na dokładne ułożenie rzęs w wybranym miejscu. Po doklejeniu kępek rzęs pozwól im wyschnąć i nie dotykaj okolicy oczu, by nie zepsuć efektu. Możesz jednak przejrzeć się w lustrze i cieszyć się ze spełnionego marzenia, rzucając na prawo i lewo spojrzenia spod pięknej firany gęstych i długich rzęs.