sobota, grudzień 07, 2024
środa, 15 lipiec 2020 13:01

4 największe zalety diety pudełkowej. Postaw na wygodę i swobodny wybór menu!

Kobieta trzyma miskę ze zdrowym śniadaniem Kobieta trzyma miskę ze zdrowym śniadaniem

Z rozmów z naszymi klientami czy znajomymi wiemy, jak czasem trudno przyznać się do tego, że ktoś zdecydował się na jedzenie pudełkowe.

Zdarza się, że pojawiają się wtedy dziwne spojrzenia i komentarze w stylu: „a sam/-a ugotować nie możesz?”. Cóż, trudno dogodzić wszystkim. Mimo wszystko wydaje nam się, że te głosy pochodzą od osób, które tak naprawdę niewiele wiedzą o tym, jak działa catering dietetyczny i jak wiele zalet ma to rozwiązanie. Dlatego teraz postaramy się przedstawić 4 największe zalety diety pudełkowej. Przekonaj się na własnej skórze, dlaczego warto skorzystać z diety pudełkowej!

 

Wbrew temu, co można pomyśleć, dieta pudełkowa nie jest rozwiązaniem tylko dla zapracowanych. Chociaż w tej funkcji także sprawdza się wyśmienicie. Naprawdę warto zmienić swoje wyobrażenie o dietach (wiesz, że to katorga, że przez chwilę się przemęczysz, schudniesz, a potem wracasz do starego trybu życia albo że jak coś jest dietetyczne, to NA PEWNO jest niesmaczne i smakuje jak tektura itp.). Catering dietetyczny bowiem to prosty, przyjemny oraz przede wszystkim smaczny sposób na rozpoczęcie nowego etapu w życiu: zdrowszego, bogatszego w ważne składniki odżywcze. A przy okazji bardzo wygodnego i oszczędzającego Twój czas. Właśnie dlatego na pytanie: „dieta pudełkowa – czy warto?” odpowiadamy: tak, warto!

Diety pudełkowe – zobacz, jak mogą zmienić Twoje życie!

Czy zmiana życia nie brzmi zbyt górnolotnie? Niekoniecznie – wiemy, że ta zmiana rzeczywiście jest możliwa. Zobacz, jakie korzyści niesie za sobą catering dietetyczny. Uprzedzamy jednak o jednej ważnej rzeczy. Nie powiemy Ci tutaj, jak schudnąć szybko. Podpowiemy Ci natomiast, jak dieta pudełkowa pomoże Ci schudnąć skutecznie i na długo.

1. Komfortowe warunki do wyrabiania zdrowych nawyków

Tak jak napisaliśmy – dieta nie jest od tego, żeby odstraszać, ale żeby pomóc. Właśnie dlatego dobrym pomysłem jest dieta pudełkowa. Menu, w całości tworzone przez dietetyków, jest zbilansowane i dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki temu z łatwością przestrzegasz kaloryczności poszczególnych posiłków i dostarczasz swojemu organizmowi dokładnie tyle kalorii oraz substancji odżywczych, ile on potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Kalkulator diet określi Twoje dzienne zapotrzebowanie, a wtedy Ty podejmiesz decyzję, który z pakietów diety pudełkowej jest dla Ciebie. Pamiętaj – aby zdrowy nawyk zaczął się utrwalać, potrzebujesz 30 dni wspierania go. Z każdym kolejnym będzie łatwiej. A jeśli Twoim jedynym obowiązkiem w tej kwestii będzie tak naprawdę zajadanie posiłków ze smakiem, to trudno o bardziej sprzyjające warunki pracy nad nawykiem!

2. Mniej zmarnowanego jedzenia

Według raportu ONZ w 2018 roku około 820 mln ludzi nie miało dostępu do wystarczającej ilości jedzenia. To znaczy, że co 9 człowiek na świecie nie może jeść tyle, ile potrzebuje. Jednocześnie – zgodnie z danymi Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa – rocznie na całym świecie marnujemy aż 1,3 miliarda ton żywności. Dane są zatrważające. Zwłaszcza że to marnotrawstwo często dzieję się… mimochodem. Robisz większe zakupy, bo akurat trafia się wolna chwila i okazja, ale potem trudno znaleźć czas na gotowanie. Efekt – jedzenie zepsute i trzeba je wyrzucić. Znasz to, prawda?

Pytanie brzmi, czy dieta pudełkowa naprawdę może ograniczyć ilość zmarnowanego jedzenia? Oczywiście! Nie dość, że dzięki kalkulatorowi diety wiesz, jaką kaloryczność posiłków wybrać (czyli codziennie dostaniesz tyle, ile możesz i powinieneś zjeść), to dodatkowo samodzielnie możesz decydować o tym, czy z jakiegoś posiłku zrezygnować (np. wtedy, gdy wiesz, że jedzenie kolacji Ci nie służy). Takie zmiany w zamówieniu w Nice To Fit You są bardzo proste – wystarczy skontaktować się z działem obsługi klienta.

A dodatkowo, co nie jest bez znaczenia, w naszych pakietach diet to Ty wybierasz danie, które dostaniesz na konkretny posiłek. Jeśli nie lubisz słodkich śniadań, wybierz to wytrawne. Ryba Ci nie podchodzi? Świetnie – możesz wybierać spośród 15, 20 czy 25 różnych dań! Znajdziesz w nich dokładnie to, na co masz ochotę. A dzięki temu zjesz posiłek ze smakiem i nic się nie zmarnuje.

3. Poznawanie nowych smaków

W domu najczęściej gotujesz to, co umiesz, znasz i wiesz, że jesteś w stanie zrobić to szybko. Giną więc w tym nowe smaki. Po prostu brakuje czasu na eksperymenty. Catering dietetyczny daje Ci na nie przestrzeń – bez wysiłku, bez zakupów i godzin spędzonych w kuchni z nosem w książce kucharskiej czy na blogu kulinarnym. Po prostu wybierasz danie, którego nigdy nie próbowałeś, testujesz i… sprawdzasz, jak reagują na nie Twoje kubki smakowe.

Proste, prawda? A jakie przyjemne!

    4. Wygodna oszczędność czasu

    To jest często pierwsza korzyść, którą wymienia się w kontekście cateringu dietetycznego. Właśnie dlatego nie mogło zabraknąć jej i u nas. Nie sposób zaprzeczyć: dieta pudełkowa jest wygodna i zdecydowanie pomaga oszczędzić czas (który można przeznaczyć np. na rozwój osobisty, czas z rodziną czy rozkręcanie własnego biznesu).

    Jak to działa? To dość proste. Zamiast spędzać godziny na planowaniu posiłków, potem na robieniu listy zakupów, następnie na wycieczce do sklepu (a raczej sklepów, bo przecież nie wszystko dostaniesz w jednym miejscu), rozpakowywaniu zakupów i w końcu na gotowaniu, po prostu wybierasz w aplikacji pakiet diet, który Cię interesuje. Następnie wybierasz dania, na które masz ochotę i rano paczka już na Ciebie czeka. Zero gotowania, zero zakupów – sama wygoda!

    Catering dietetyczny – inwestycja w siebie i w świat

    Diety pudełkowe potraktuj jako wstęp do zdrowego stylu życia. Naucz się komponować posiłki, poznaj nowe smaki i kontroluj spożywane kalorie bez skomplikowanych matematycznych obliczeń. Catering dietetyczny podważa wszystkie wymówki, które wcześniej stosowałeś – że jednak jeszcze nie czas zmieniać dietę, że to nie jest dobry moment, żeby postawić na siebie.

    Słuchaj – jak nie teraz, to kiedy?