środa, kwiecień 24, 2024
poniedziałek, 21 wrzesień 2020 11:32

Przewodnik po najpopularniejszych metodach makijażu permanentnego brwi

Makijaż permanentny brwi Katowice Makijaż permanentny brwi Katowice Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Makijaż permanentny brwi cieszy się coraz większą popularnością. Pozwala zaoszczędzić czas na poranny makijaż, a po wieczornym usunięciu make-up'u spojrzenie jest nadal wyraziste i podkreślone.

Jeśli chcesz wiedzieć ile kosztuje, kiedy najlepiej go wykonać, jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, jak długo się utrzymuje - na te wszystkie pytania udzielamy odpowiedzi poniżej.

 

  1. Makijaż permanentny brwi - metody.
  2. Makijaż permanentny brwi - 3 rzeczy, które musisz o nim wiedzieć!
  3. Piękne brwi na długi czas.

Makijaż permanentny brwi - metody

Najczęściej spotykana jest metoda pudrowa oraz piórkowa (microblading). Pierwszy sposób na podkreślone brwi nazywa się też cieniowaniem. Finalnie uzyskuje się wówczas efekt wyrazistych brwi w pełnym kolorze, a zabieg polega na wtłoczeniu pigmentu pod skórę. Proces pigmentowania charakteryzuje się dokładnym wprowadzeniem barwnika, który po wygojeniu skutkuje podkreślonym kształtem i linią brwi w kolorze dobranym do cery i włosów.

Z kolei makijaż permanentny brwi metodą microbladingu imituje naturalne włoski, zapewniając tym samym wysoce naturalny efekt gęstych brwi. Maskuje optycznie ewentualne ubytki w brwiach spowodowane np. nieprawidłową regulacją. Jest to idealny wariant dla osób, którym zależy na poprawie kształtu i podkreślenia spojrzenia.

Tuż po wizycie w salonie brwi są bardzo ciemne - niezależnie od tego, czy intensywność odcienia po zabiegu podoba się klientce czy nie - z biegiem czasu i łuszczeniem naskórka spada on nawet o połowę po upływie ok. tygodnia. 

Makijaż permanentny brwi - 3 rzeczy, które musisz o nim wiedzieć!

  1. Nie jest to zabieg, który można wykonywać tuż przed wyjazdem na urlop do ciepłego kraju. Tuż po wyjściu z salonu okolica brwi może (choć nie musi) być delikatnie opuchnięta, tworzą się też strupki. 

Makijaż permanentny brwi Katowice - po jego wykonaniu należy też unikać zamaczania brwi i stosowania makijażu. Dlatego też powinno się go zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem.

  1. Przeciwwskazania. W pewnych wypadkach wykonanie zabiegu nie jest możliwe. O jakich szczególnych sytuacjach mowa?
  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • niektóre choroby (cukrzyca, łuszczyca, hemofilia)

Doświadczona linergistka zawsze przed wykonaniem zabiegu dokonuje szczegółowego wywiadu - wszystko w trosce o bezpieczeństwo kobiet, które chcą spełnić swoje marzenie o pięknych, podkreślonych brwiach.

  1. Cena - ciężko wskazać jednoznaczną kwotę za ten zabieg, jednak widełki wahają się od 400 do 800 zł. Wszystko zależy od doświadczenia i renomy linergistki, lokalizacji salonu i miasta. Niemniej jednak należy wystrzegać się wyjątkowo "okazyjnych" cen - nierzadko okazuje się bowiem, że w efekcie jest wykonywany karykaturalny tatuaż, którego usuwanie jest o wiele bardziej kosztowne niż zgłoszenie się od razu do sprawdzonego salonu.

Piękne brwi na długi czas

Makijaż permanentny brwi to skuteczny sposób na poprawę wyglądu i samopoczucia. Sprawdzi się zarówno u osób, które borykają się z problemem prześwitów w brwiach, jak i tych, którym zależy na podkreśleniu łuku brwiowego. Efekt utrzymuje się średnio od roku do dwóch. Wszystko zależy od rodzaju cery - tłusta, porowata skóra szybciej straci barwnik, z kolei skóra sucha zatrzyma go na dłużej.