piątek, kwiecień 12, 2024
poniedziałek, 21 wrzesień 2020 11:18

Jak dopasować jeansy do sylwetki?

Dopasowanie jeansów Dopasowanie jeansów

Klasyczne jeansy są obowiązkową pozycją w każdej damskiej garderobie. Dodatkowo, denim w każdej postaci przeżywa w obecnym sezonie swoisty renesans. Jednak jak dobrać spodnie wykonane z tego materiału, by podkreślały walory sylwetki i delikatnie odwracały uwagę od jej słabszych punktów?

Typy sylwetek - jakie można wskazać?

Przede wszystkim pamiętaj: nie jest tak, że któryś z typów sylwetki jest "odpowiedni", a inny - "zły". Wszystkie kobiety są piękne, tylko każda na swój sposób. U jednej najbardziej wyróżniać się będą długie nogi, u innej - pięknie zarysowane oczy w niezwykłym kolorze.

Dodatkowo, proporcje sylwetki można dowolnie modelować. Odpowiednio dopasowane jeansy pozwolą podkreślić urodę i sprawią, że poczujesz się piękna. Jak je dobrać?

Figura typu klepsydra

Jeśli zauważasz u siebie wyraźnie wciętą talię i szerokie biodra, a także dość często napotykasz trudności w dobraniu dla siebie odpowiednich, pasujących w talii spodni - prawdopodobnie jesteś klasyczną klepsydrą. W takiej sytuacji powinnaś decydować się na spodnie o nieco obniżonym stanie - dzięki temu unikniesz problematycznego odstającego materiału w okolicach talii.

Dodatkowo, dopilnuj by nogawka nie była rozszerzana ku dołowi, szczególnie jeśli jesteś niewysoka. Taki krój optycznie skróci Twoje nogi, a chyba nie o to chodzi?

Co dla "gruszki"?

Figura typu gruszka to szerokie biodra i wąskie ramiona, a także (choć nie jest to regułą) niewielki biust. Wybierz model o nieco podwyższonym stanie (powyżej pępka), lekko rozszerzany ku dołowi. To pozwoli na wyrównanie proporcji i sprawi, że będziesz się prezentować doskonale.

Jeśli uwielbiasz jeansy z przetarciami bądź ozdobnymi elementami - super, jednak dopilnuj, by znajdowały się poniżej linii bioder. Wszelkie elementy w tym obszarze poszerzą Cię optycznie, a tego chcemy uniknąć w przypadku pań o naturalnie szerokiej miednicy. Co do długości - lepiej byś postawiła na dłuższe fasony (sięgające za kostkę).

Figura typu "jabłko" - jakie jeansy?

Pani o typie figury "jabłko" charakteryzuje się niewielkim wcięciem w talii i z reguły bardzo szczupłymi nogami. W takim przypadku chcemy spróbować optycznie wyszczuplić okolice talii z pomocą odpowiednio dopasowanego fasonu jeansów. Postaraj się wybrać model o podwyższonej talii, który pozwoli optycznie zmniejszyć obwód w tych okolicach.

Jeżeli chcesz dodatkowo nieco wyszczuplić optycznie uda oraz pośladki - dopilnuj, by Twoje spodnie z wysokim stanem były wyposażone w dość wysoko umieszczone kieszenie. Ten element spodni, zaczynający się w górnej części pośladków, świetnie je podkreśla i sprawia wrażenie, że są szczuplejsze.

O czym pamiętać?

Istnieją również pośrednie typy sylwetek. Panie o sporym biuście i jednocześnie niewielkim wcięciu w talii czy osoby o bardzo wciętej talii i wąskich biodrach w połączeniu ze sporym rozmiarem piersi nie są wcale rzadkością. Jeśli zatem nie odnajdujesz siebie pośród powyższych typów urody - postaraj się poszukać w sklepie rozwiązań, które wspomogą Twoją sylwetkę.

Producenci tworzą szeroką gamę jeansów o różnych krojach (slim fit, mom jeans, boyfriendy i wiele innych), które można dopasować właściwie do każdej sylwetki.