niedziela, grudzień 10, 2023
wtorek, 11 kwiecień 2023 21:51

Powiększanie i modelowanie ust - dlaczego warto?

Powiększanie i modelowanie ust Powiększanie i modelowanie ust pixabay

Piękne i pełne usta są synonimem kobiecości nie od dziś, dlatego duża część kobiet decyduje się na powiększenie i modelowanie ust. Jest to niezwykle popularny zabieg w ostatnich miesiącach, głównie bo w niedługim czasie możemy zmienić swój wygląd przy niewielkiej ingerencji w nasz organizm.

Problem zbyt małych i wąskich ust jest kompleksem wielu kobiet lub nawet nastolatek. Jednak przy użyciu botoxu w szybki sposób możemy zmienić wielkość i kształt ust. Podniesienie kącika ust, wypełnienie górnej i dolnej wargi lub poprawa konturu, to zabiegi, które są wykonywane podczas procesu powiększania ust.

Wskazania do wykonania zabiegu

Zabieg powiększenia i modelowania ust może być wykonany bez względu na wiek pacjenta. Nie ważne, czy masz 20 lat, czy 60 lat, nic nie stoi na przeszkodzie by poprawić swój wygląd i podnieść samoocenę. Proces starzenia się skóry działa na  cały organizm, również usta. Wraz z wiekiem czerwień wargowa staje się odwodniona, a kąciki ust opadają.

Ten wygląd z pewnością nie jest tym wymarzonym dla większości kobiet, dlatego coraz więcej pacjentek w starszym wieku korzysta z zabiegu powiększenia i modelowania ust. Z pewnością jest to nie tylko natychmiastowa poprawa wyglądu, ale również kondycji ust. Suche i spierzchnięte usta znikają po użyciu kwasu hialuronowego. Warto dodać, że taki zabieg przeprowadzany jest najczęściej w klinice medycyny estetycznej

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu powiększania i modelowania ust:

  • zbyt wąskie usta
  • niezadowalający kształt ust
  • opadające kąciki
  • brak sprężystości i jędrności ust.

Co warto wiedzieć przed wykonaniem zabiegu?

Decydując się na powiększenie ust musimy pamiętać o kilku kluczowych wskazaniach dzięki, którym nie będziemy narażeni na niechciane komplikacje. Planując zabieg na kilka dni przed powinniśmy zaprzestać zażywania leków przeciwzapalnych i unikać wysiłku słonecznego. Sam zabieg trwa od 30-90 minut. Przed zabiegiem następuje nałożenie kremu znieczulającego, dzięki czemu odczucia będą znacznie łagodniejsze.

Rekonwalescencja po zabiegu trwa 2 dni, powinniśmy unikać promieni słonecznych, nadmiernej aktywności fizycznej. Jednak warto dodać, że zabieg ten jest mało inwazyjny dzięki czemu możemy powrócić do wykonywania codziennych zajęć tuż po zabiegu,  a nie jak w przypadku wielu innych zabiegów medycyny estetycznej. Zabieg powiększania i modelowania ust utrzymuje się od 6 miesięcy, do 12 miesięcy. Czas utrzymywania się zabiegu jest jednak w dużej mierze zależy od uwarunkowań genetycznych danego pacjenta, więc trudno jest dokładnie określić kiedy efekty przestają być zauważalne.