piątek, kwiecień 12, 2024
środa, 14 październik 2020 12:57

Perfumy na czasie – po jakie zapachy warto sięgać?

perfumeria online perfumeria online

Perfumy od setek lat rozbudzają zmysły ludzi. Każdy ma swój ulubiony zapach, po który sięga na co dzień lub okazjonalnie. Na rynku cały czas pojawiają się też nowe zapachy lub wariacje na temat tych klasycznych, które są znane i cenione od lat. Czym właściwie są perfumy i na jakie zapachy warto zwrócić uwagę w ostatnim czasie?

 

Czym są perfumy?

Słowa perfumy często używa się do określenia całej grupy produktów zapachowych dostępnych w drogeriach czy perfumeriach. Warto jednak wiedzieć, że fachowo tego określenia używa się do produktów, które w swoim składzie zawierają od 15 do 43% olejków zapachowych. Mocniejsze zapachy to ekstrakty z perfum, natomiast słabsze to wody perfumowane, wody toaletowe, wody kolońskie i wody odświeżające. Z uwagi na wysoką zawartość olejków zapachowych perfumy właściwe należą do droższych produktów, ale też wyróżniają się trwalszym zapachem niż np. woda toaletowa czy perfumowana. Trzeba tutaj zaznaczyć, że na trwałość zapachu wpływ mogą mieć też inne czynniki jak np. naszej skóry czy miejsce, na które nakłada się perfumy.

Acqua di Parma – poznaj ciekawe zapachy, które podbiją Twoje serce

Jedną z ciekawszych propozycji są perfumy Acqua di Parma. Produkty tej marki znane są i cenione od wielu lat. Jej początki sięgają 1916 roku, kiedy to w Parmie powstało laboratorium rzemieślnicze. Produkty tej marki wyróżniają się świeżymi i eleganckimi nutami, które podbijają serca miłośników wyjątkowych zapachów. Obecnie marka oferuje nie tylko perfumy, ale i szereg kosmetyków, w których można odnaleźć charakterystyczne nuty zapachowe. Przykładem mogą być tutaj między innymi dezodoranty w sztyfcie, żele do golenia czy peelingi do twarzy.

Gdzie najlepiej kupować perfumy?

Perfumy można kupić w wielu miejscach. Jednak miejscem, które warto zawsze odwiedzić wirtualnie jest perfumeria online. Znajdziesz tam wiele ciekawych zapachów. Zazwyczaj oferta jest o wiele szersza niż w przypadku sklepów stacjonarnych, a produkty są oferowane w przystępniejszych cenach. Decydując się na zakupy w sieci, zwróć uwagę na to, jaki dokładnie towar oferuje sklep. Jeżeli ceny są podejrzanie niskie może to oznaczać, że są to podróbki lub towar o niepełnej wartości. Zwróć też uwagę na to, jakie są opinie o sklepie. Najlepiej zrobić to na niezależnych serwisach, gdzie swoją opinię trzeba potwierdzić zakupem w danym sklepie. Wówczas znajdziesz miarodajne opinie o zakupach w danym miejscu. Zawsze w razie wątpliwości możesz też napisać do pracownika sklepu, który odpowie na Twoje pytania.