poniedziałek, grudzień 11, 2023
czwartek, 27 styczeń 2022 17:50

Na czym polega hennowanie włosów?

sklepie internetowy Shaushka sklepie internetowy Shaushka

Hennowanie włosów cieszy się w ostatnim czasie coraz większą popularnością. Zabieg ten stanowi zdrowszą alternatywę dla trwałej koloryzacji włosów. Sprawdź, na czym polega farbowanie włosów henną.

Naturalna henna do włosów to ciekawa alternatywa dla koloryzacji chemicznej. Jakie są zalety hennowania włosów? Na czym polega farbowanie włosów henną? Czym kierować się przy wyborze henny? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Czym jest henna do włosów?

Farbowanie włosów henną cieszy się dużą popularnością, jednak niewiele osób wie, czym właściwie jest i jak powstaje henna. Warto wiedzieć, że henna to sproszkowany barwnik pozyskiwany z liści i pędów lawsonii bezbronnej (rośliny uprawianej głównie w Indiach i basenie Morza Śródziemnego). Henna do farbowania włosów często jest łączona z innymi barwnikami naturalnymi (m.in. indygo, cassią, amlą). W zależności od rodzaju wybranego produktu i wyjściowego pigmentu włosów henna może nadawać kosmykom różne odcienie:

  • Czysta henna – nadaje włosom rudy kolor;
  • Henna w połączeniu z cassią – pozwala uzyskać na włosach jaśniejsze odcienie rudego;
  • Henna w połączeniu z indygo – może nadawać włosom odcień ciepłego miedzianego brązu aż po czerń;
  • Henna w połączeniu z amlą – umożliwia uzyskanie na włosach chłodnego odcienia brązu.

Dlaczego warto farbować włosy henną?

Zamiast chemicznego farbowania włosów warto postawić na koloryzację henną, która może przynieść naszym kosmykom wiele korzyści. Hennowanie włosów, w przeciwieństwie do koloryzacji chemicznej, nie niszczy włosów, a wręcz przeciwnie – poprawia ich kondycję. Henna nie tylko nadaje włosom upragniony kolor, ale także uzupełnia ubytki keratyny w kosmykach, dzięki czemu włosy stają się mocniejsze, grubsze i bardziej błyszczące. Efekt odbudowy włosów jest widoczny już po pierwszym użyciu henny i wzmacnia się z każdym kolejnym zastosowaniem. Zabieg hennowania to idealna propozycja dla osób, którym zależy na tym, aby pogłębić kolor włosów bez ich niszczenia. Farbowanie włosów henną jest również świetnym wyborem dla kobiet, które chcą odżywić zniszczone włosy i nadać im dawny blask oraz objętość. Warto pamiętać, że henna nie będzie odpowiednim wyborem dla osób, które mają dużo siwych włosów. Ze względu na to, że siwe włosy nie posiadają naturalnej melaniny, trudniej przyjmują kolor. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze henny do włosów?

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnej henny do włosów, koniecznie zwróć uwagę na jej skład. Czysta, naturalna henna powinna mieć w swoim składzie tylko jedną substancję - Lawsonia Inermis. Naturalne henny nie zawierają żadnych składników chemicznych. Mogą być natomiast wzbogacone o inne naturalne barwniki, takie jak np. Indigo, Amla, Shikakai, Harad, Brahmi czy Bhringraj. Świetnym wyborem jest henna Khadi, która zawiera wyłącznie składniki naturalne. Znajdziesz ją w sklepie internetowym Shaushka - https://www.shaushka.pl/54-olejki-do-wlosow.

Na czym polega hennowanie włosów?

Zanim przystąpisz do hennowania włosów, warto dowiedzieć się, w jaki sposób zrobić to prawidłowo. Podczas farbowania włosów henną należy stosować się do kilku ważnych zasad:

  • Przed nałożeniem henny umyj włosy naturalnym szamponem;
  • Przygotuj hennę zgodnie z instrukcją umieszczoną na opakowaniu produktu;
  • Nałóż hennę na wilgotne włosy;
  • Owiń włosy folią lub czepkiem oraz ciepłym ręcznikiem i pozostaw na 30 minut do 2 godzin;
  • Spłucz włosy ciepłą wodą.

Hennowanie włosów jest świetną alternatywą dla chemicznej koloryzacji. Henna nie tylko nadaje kosmykom piękny kolor, ale także odżywia włosy. Dlatego farbowanie henną stanowi idealną propozycję dla osób, którym zależy na jednoczesnej koloryzacji i pielęgnacji