niedziela, czerwiec 23, 2024
poniedziałek, 16 listopad 2020 11:14

Mezoterapia igłowa – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

mezoterapia igłowa mezoterapia igłowa

Medycyna estetyczna i kosmetologia oferują coraz więcej możliwości osobom, które chcą zadbać o piękny wygląd skóry swojego ciała i twarzy.

Praktycznie w każdym gabinecie dostępne są różnorodne usługi, wśród których znajduje się również mezoterapia igłowa. Dla wielu osób nazwa ta brzmi dość tajemniczo. Czym zatem dokładnie jest ten zabieg? Jakie efekty można po nim uzyskać i kto może z niego skorzystać?

Mezoterapia igłowa – co to za zabieg?

Mezoterapia igłowa to jeden z popularniejszych zabiegów, który pozwala na poprawę wyglądu skóry. Zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnego urządzenia, które ma wymienne zestawy iniekcyjne. Przy jego pomocy w głąb skóry wprowadza się specjalne preparaty, które mają na celu poprawę wyglądu skóry. Dzięki takiemu ich wprowadzeniu pod skórę, docierają one do głębszych warstw niż to jest w przypadku tradycyjnego nakładania preparatów. To powoduje, że pierwsze rezultaty można zobaczyć po jednej sesji zabiegu. Warto tutaj jednak podkreślić, że dla pełnego efektu należy wykonać kilka serii mezoterapii igłowej. Zalecane jest około pięciu zabiegów w głównej sesji, a następnie zabiegi przypominające raz do roku.

Zabiegi wykonywane na ciele pomagają między innymi zmniejszyć widoczność blizn, rozstępów czy cellulitu. Są także pomocne przy wiotczeniu skóry w okolicach ud czy pośladków.

Jeżeli dodatkowo chcesz wykonać oczyszczanie twarzy, możesz też zdecydować się na zabiegi laserowe w Białymstoku, jakie oferuje między innymi https://laserland.pl/. Wśród nich znajdziesz również takie propozycje jak np. depilacja laserowa, usuwanie przebarwień czy zamykanie naczynek krwionośnych. Możesz też skorzystać z odmładzania laserowego czy kriolipolizy.

Kto może skorzystać z takiego zabiegu? Czy są jakieś przeciwwskazania?

Z mezoterapii igłowej może korzystać praktycznie każdy, kto chce poprawić wygląd swojej skóry. Trzeba jednak pamiętać, że tak jak w przypadku innych zabiegów, tak i w tym przypadku istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Dlatego tak ważne jest to, aby przed samym zabiegiem została przeprowadzona konsultacja ze specjalistą, który określi, czy dana usługa może być wykonana w konkretnym przypadku. Do przeciwwskazań do wykonania mezoterapii igłowej zalicza się przede wszystkim ciążę oraz okres karmienia piersią, choroby skórne w miejscu wykonywania zabiegów, choroby nowotworowe, skłonności do powstawania bliznowców oraz przerostów blizn. Przeciwwskazaniem będzie też alergia na preparaty, które są używane w trakcie zabiegu.