poniedziałek, grudzień 11, 2023
poniedziałek, 16 listopad 2020 15:54

Bluzy damskie i buty na chłodne dni w mieście lub górach

bluzy adidas damskie bluzy adidas damskie

Bluzy damskie są tą częścią garderoby, którą warto mieć pod ręką w chłodne dni, zarówno wybierając się na miasto, jak i na wycieczkę w góry. By jednak noszenie ich miało w ogóle sens, muszą spełniać pewne parametry, podobnie jak buty trekkingowe.

Jaka powinna być bluza damska outdoorowa?

W okresie jesieni i w ogóle pozostałych chłodnych dni w roku zaleca się stosowanie ubioru na tak zwaną „cebulkę”. Jedną z trzech warstw, z jakich powinien składać się jesienny strój, jest właśnie bluza damska. W tym przypadku stanowi ona warstwę termiczną. W związku z tym odpowiednia bluza powinna spełniać przede wszystkim dwa warunki. Musi utrzymywać blisko ciała nagrzane powietrze. Poza tym jej zadaniem jest przekazywanie wilgoci z warstwy pierwszej do warstwy ostatniej. Czy w związku z tym każda bluza damska nadaje się na wyjazd w góry? Na co dzień wybierając się na miasto, można założyć bluzy adidas damskie polecane przez inspiracjemodowe.pl.  Szykując się jednak w góry, trzeba rozejrzeć się za tą bardziej specjalistyczną, która będzie jednocześnie odpowiednią bluzą do codziennego użytku w mieście czy poza nim. Bluza użytkowana w górach – trekkingowa, wspinaczkowa czy bluza do biegania po górach, powinna mieć przede wszystkim właściwości termoaktywne. Należy pamiętać, że bawełna ich nie gwarantuje. Ta sprawdzi się jedynie w mieście. W góry warto natomiast wybrać bluzę polarową, która świetnie radzi sobie z zatrzymywaniem przy ciele nagrzanego już powietrza. Bluzy polarowe dobrze odprowadzają wilgoć, szybko wysychają, są lekkie i przyjemne w dotyku. Występują w wielu kolorach i fasonach. Na uwagę zasługują również bluzy ze stretchu, które na zewnątrz są gładkie, a wewnętrzna ich część jest mechata i miękka. To one odpowiadają za utrzymanie właściwego, przede wszystkim suchego, ciepłego mikroklimatu w otoczeniu skóry. W chłodne dni w mieście i na wyjazd w góry warto zabrać ze sobą bluzy z wełny merino. Bluza ta zapewnia izolację termiczną, czyli świetnie chroni przed wychłodzeniem. Poza tym dobrze odprowadza wilgoć i jest przyjemna w dotyku.

Buty trekkingowe do bluzy outdoorowej

Obuwiem idealnie pasującym do bluzy outdoorowej są buty trekkingowe. Sprawdzą się zarówno w mieście jak i w górach tak w chłodne dni, jak i przede wszystkim w okresie jesieni. Warto podkreślić, jaką w ogóle rolę pełnią tego rodzaju buty. Otóż buty te chronią stopy przed twardą i zarazem nierówną nawierzchnią, osłaniają przed korzeniami i kamieniami, a także amortyzują wszelkie wstrząsy. Buty trekkingowe stabilizują kostkę i chronią stopy przed wodą. Gwarantują dobrą przyczepność do śliskiej podłogi. Obecnie w sklepach internetowych można kupić wysokie trapery oraz niskie buty trekkingowe. Wybór powinien zależeć od miejsca, w którym buty te będą używane, a także od pory roku czy pogody. W mieście sprawdzą się niższe, choć w okresie późnej jesieni dobrym wyborem będą też wyższe trapery. Buty trekkingowe idealnie pasują do bluzy damskiej outdoorowej. Taki strój gwarantuje komfort i bezpieczeństwo w jesienne dni spędzane zarówno na mieście, jak i w górach. Skoro w tak wielu sytuacjach i miejscach można nosić ten strój, warto mieć go w swojej garderobie. Nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać. W sklepach internetowych wybór tego rodzaju elementów garderoby damskiej jest największy. Są to produkty wysokiej jakości, wygodne i wytrzymałe jak buty Salomon z 7buty.pl. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko określić swoje oczekiwania, a następnie rozejrzeć się za butami i bluzą.

Media

artykuły sponsorowane copywriting