sobota, luty 24, 2024
czwartek, 10 marzec 2022 15:44

Liposukcja: czy warto zdecydować się na zabieg usunięcia tkanki tłuszczowej?

Liposukcja Vaser Lipo Liposukcja Vaser Lipo pixabay

Liposukcja to zabieg wspomagający redukcję masy ciała, jednak jego celem nie jest odchudzenie pacjenta, a wymodelowanie sylwetki.

Uzupełniona o odpowiednio zbilansowaną dietę oraz aktywność fizyczną zapewnia zachwycające, długotrwałe efekty. Kiedy warto się na nią zdecydować?

Bezpieczne odsysanie tłuszczu, czyli liposukcja Vaser Lipo

Odsysanie tłuszczu z pomocą ultradźwięków to alternatywa dla inwazyjnego zabiegu liposukcji, który dość mocno nadwyręża ciało. Nowoczesny zabieg jest bezpieczny i maksymalnie skraca czas rekonwalescencji minimalizując ryzyko wystąpienia ewentualnych powikłań.

Co wyróżnia liposukcję ultradźwiękową? Liposukcja Vaser Lipo nie niszczy naczyń krwionośnych, nie uszkadza nerwów ani tkanki łącznej. Oznacza to, że pozyskana podczas takiego zabiegu tkanka tłuszczowa może zostać wykorzystana do innego zabiegu, na przykład do wypełnienia ust albo modelowania podbródka. Przyjmuje się, że nawet 90% pozabiegowych komórek tłuszczowych można przeszczepić w inne miejsce!

Na jakich partiach ciała wykonywana jest liposukcja?

Zabieg liposukcji pozwala szybko zredukować ilość tkanki tłuszczowej i zmniejszyć obwody ciała, a wykorzystane w tym celu ultradźwięki to krótszy czas rehabilitacji oraz mniejsze ryzyko powikłań. Osoby decydujące się na taki zabieg zazwyczaj borykają się z nadmiernym odkładaniem tłuszczu w konkretnej partii ciała – może to być brzuch, uda, a nawet podbródek.

Ultradźwiękowa liposukcja brzucha to popularny zabieg umożliwiający dokładne usunięcie tkanki tłuszczowej i uwypuklenie mięśni brzucha ukrytych dotąd pod komórkami tłuszczowymi. W przypadku ud celem najczęściej jest właściwy kształt: pacjenci chcą zyskać optymalne proporcje wpisujące się w aktualne trendy. Najkrótszy z zabiegów to liposukcja podbródka, która trwa około godziny. W tym czasie lekarz pozyskuje tłuszcz, który następnie można wykorzystać do modelowania szczęki czy ust albo uwypuklenia policzków.

Jeden zabieg, spektakularne efekty

Liposukcja Vaser Lipo wykonywana przez doświadczonego lekarza to w pełni bezpieczny zabieg znacznie łagodniejszy dla ciała niż tradycyjne odsysanie tłuszczu. Renomowana klinika medycyny estetycznej dba o właściwe przygotowanie pacjenta do zabiegu wykluczając ewentualne przeciwwskazania i informując o możliwych powikłaniach.

Zabieg liposukcji nie traci na popularności, dlatego wciąż opracowywane są nowe technologie pozwalające zapewnić optymalne połączenie bezpieczeństwa i efektywności. Wynikiem takich działań jest właśnie liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo, dzięki której można błyskawicznie wymodelować sylwetkę poprzez usunięcie tkanki tłuszczowej.

Poza efektem odchudzenia sylwetki liposukcja pobudza krążenie, co przekłada się na ujędrnienie skóry i przyspieszenie przemiany materii. Wystarczy jeden zabieg, aby móc podziwiać pierwsze efekty – trzeba jednak pamiętać, że są to dopiero oznaki faktycznych zmian. Prawdziwe efekty zabiegu liposukcji widoczne są po około dwóch, trzech miesiącach, kiedy miejsce pozabiegowe nie jest już opuchnięte, a proces rekonwalescencji dobiega końca.