sobota, luty 24, 2024
wtorek, 15 marzec 2022 14:15

Jak dobrać stanik adekwatny do rozmiaru biustu?

promocje bielizny Triumph promocje bielizny Triumph Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Wiele Pań niejednokrotnie zmaga się z dylematem, jaki wybrać biustonosz, aby pasował do sylwetki, oraz by skutecznie podkreślał kobiece walory. Oczywiście najważniejsze jest właściwe dopasowanie i znalezienie modelu, który będzie dobrze komponował się z naszą stylizacją, gwarantował odpowiednie wsparcie, oraz komfort użytkowania.

Jak dobrać model biustonosza, odpowiedni do rozmiaru biustu?

Jeżeli należymy do kobiet z obfitym biustem, to naturalne jest, że dobry biustonosz musi odpowiednio go podtrzymywać, oraz zapewniać wygodę i wsparcie podczas noszenia.  Właśnie dlatego należy wybierać modele z zamkniętymi miseczkami i szerokimi, wytrzymałymi ramiączkami. 

W przypadku drugiego i trzeciego rozmiaru biustu odpowiedni jest biustonosz typu balkonetka. Dobrze podtrzymuje klatkę piersiową i poprawia jej kształt. Balkonetka jest to stanik zakrywający ¾ miseczki. Dzięki specjalnej budowie dobrze podtrzymuje, oraz eksponuje kobiece piersi, delikatnie podnosząc je do góry i lekko wypychając do przodu. Można go nosić także bez ramiączek, ponieważ w takich stanikach ramiączka bywają szeroko osadzone, a cały ciężar biustu opiera się na obwodzie. Za właściwe ułożenie biustu odpowiadają fiszbiny, które są specjalnie skonstruowane, aby dawać dodatkowe podparcie.

Natomiast w rozmiarach zero i jeden, najodpowiedniejszy będzie biustonosz typu push-up, lub model z silikonowymi wstawkami. Eksperci nie zalecają jednak noszenia takiego rodzaju stanika na co dzień, ponieważ taki model mocno ściska klatkę piersiową. Lepiej kupić wersję z trójkątnymi miseczkami z szerokim paskiem, lub z elegancką koronką. Dzięki temu uzyskamy niezbędne wsparcie dla naszego biustu.

Jakie znaczenie ma rodzaj materiału, z którego uszyty jest biustonosz?

Tkanina biustonosza wbrew pozorom ma ogromne znaczenie, ponieważ wpływa na to, jak nasz biust będzie prezentował się w konkretnych ubraniach, oraz jak biustonosz będzie układał się na klatce piersiowej. Jeśli mamy niezbyt jędrne piersi, to w takim przypadku lepiej wybrać modele z cienkiej tkaniny ze szwami, wykonane z elastycznych materiałów. Bardzo dobrze sprawdza się połączenie szwów i elastycznych koronkowych wstawek w górnej części miseczek. Cienkie tkaniny bez szwów dają naturalny efekt, zachowując szerokość klatki piersiowej na naturalnym poziomie. Natomiast modele z grubymi miseczkami, oraz ze szwami, uszyte z cienkiej tkaniny, układają klatkę piersiową raczej do środka. 

Czym jest push up?

Określenie „push-up” jest to termin pochodzący z języka angielskiego, który znaczy „podnieś”. Najbardziej jest on popularny wśród kobiet o małym i średnim biuście, ponieważ lekko przesuwa i unosi biust, tym samym powiększając go wizualnie. Miseczka takiego biustonosza posiada na dole specjalną kieszonkę. Wkłada się w nią podkładkę z pianki, żelu lub silikonu, co daje pożądany efekt. Push-up z wszytymi wkładkami po bokach miseczki pomaga kobietom, których gruczoły sutkowe są naturalnie szeroko od siebie oddalone. Oprócz tego ze względu na dość sztywny kształt push-up stworzy uwodzicielską linię dekoltu. Dlatego też jest on jednym z najczęściej wybieranych modeli.

Jeśli zamierzamy zakupić nowy, markowy komplet, to warto śledzić promocje bielizny Triumph. Dzięki temu możemy trafić na prawdziwe, cenowe okazje.

 Polecamy!