sobota, czerwiec 15, 2024
środa, 02 czerwiec 2021 19:24

Laminacja rzęs - co daje?

Laminacja rzęs Laminacja rzęs pixabay

Laminacja rzęs to zabieg przeprowadzany w gabinetach kosmetycznych określany jako trwała stylizacja rzęs.

 Stanowi jeden z etapów podkręcania, utrwalania skrętu i polepszania kondycji włosków, który ma na celu odżywienie rzęs, które po liftingu mogą być podatne na wysuszanie. Jakie efekty można uzyskać po zabiegu? Sprawdź, dlaczego laminowanie rzęst jest warte uwagi.

Na czym polega laminacja rzęs?

Laminowanie rzęs jest stosunkowo mało inwazyjnym zabiegiem kosmetycznym, który można przeprowadzić jako osobny zabieg albo uzupełnienie dla liftingu rzęs. Stosowana keratyna kompleksowo odżywia włoski wzmacniając i nawilżając rzęsy.

Czas trwania zabiegu wynosi około 90 minut, podczas których rzęsy nakręcane są na wałki i farbowane specjalnym preparatem. Po wyschnięciu włoski utrwalane są keratyną, która je odżywia rzęsy zapobiegając przesuszaniu. Laminacja rzęs pozwala na podkreślanie spojrzenia tuszem i stosowanie kosmetyków do demakijażu, jedynie przez pierwszą dobę po zabiegu, kiedy preparaty nadal się wchłaniają, należy chronić rzęsy przed działaniem wilgoci.

Efekty, jakie daje laminacja rzęs

Laminowanie rzęs to najlepsza metoda, jeśli zależy nam na delikatnie podkreślonych i wzmocnionych rzęsach. Naturalny efekt gwarantuje piękny, świeży wygląd każdego dnia, a działanie keratyny w żaden sposób nie obciąża włosków, dlatego pojawia się charakterystyczne uczucie lekkości. Warto jednak pamiętać, że zaraz po zabiegu rzęsy mogą być posklejane i wyglądać nieatrakcyjnie – finalny efekt będzie widoczny dopiero następnego dnia.

Laminacja rzęs wykorzystuje właściwości keratyny, która pozostawia osłonkę nie tylko dodającą objętości, ale jednocześnie chroniącą przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych takich jak promienie słoneczne, wilgoć czy potencjalnie drażniące składniki kosmetyków. Dzięki temu rzęsy są pełniejsze, a spojrzenie bardziej wyraziste.

Zabieg zalecany jest szczególnie osobom, które mają cienkie i jasne włoski – preparat barwiący sprawi, że będą nieco ciemniejsze, a nakręcenie da efekt naturalnego uniesienia zbliżonego do rezultatów, które można uzyskać przy użyciu zalotki. Takie pełne i lekko podkręcone rzęsy utrzymają się nawet do dwóch miesięcy po zabiegu. Kiedy laminowanie rzęs nie jest możliwe? Zabieg nie powinien zostać przeprowadzony, jeśli klientka ma alergię na jakikolwiek składnik preparatu, skóra wokół oczu jest podrażniona, występują infekcje oczu i ich okolic albo przeprowadzane jest leczenie chemioterapią.

Laminacja rzęs w salonie kosmetycznym to koszt rzędu 100-250 złotych, a jeśli planujesz przeprowadzić zabieg samodzielnie, niezbędne preparaty znajdziesz na: https://sklep.wonderlashes.pl/.