środa, kwiecień 24, 2024
wtorek, 08 czerwiec 2021 12:04

Jakie zarobki może mieć konsultantka sprzedająca kosmetyki?

avon konsultantka avon konsultantka

Raczej każdy z Nas nieraz słyszał o możliwości, które przynosi bycie konsultantką. Ciekawe jest to że konsultantka pracuje od czasu do czasu i sama zarządza swoimi działaniami, które mają doprowadzić do pozyskiwania klientów.

Czy każdy może założyć konto konsultantki?

Każdy może założyć konto konsultantki całkowicie za darmo. Marek działających w sektorze Beauty i dodatkowo w sprzedaży bezpośredniej okazuje się być nader dużo. Bezspornie liderem w branży na świecie jak i w Polsce będzie to firma AVON, która to począwszy od więcej niż stu lat energicznie się rozwija oraz wspomaga niezależne kobiety. Profil konsultantki Avon zarejestrować jesteśmy wstanie w serwisie avon konsultantka.pl gdzie w 2 minuty wypełnimy wszystkie potrzebne dane do bycia konsultantką.

W jaki sposób zarabia konsultantka?

Konsultantki w firmach kosmetycznych posiadają rabaty na własne zamówienia. Mniej więcej w każdej firmie sprzedaży bezpośredniej sytuacja wygląda podobnie. Albo dana firma posiada stały rabat dla konsultantek np. 20%, 25%, 30% bądź tak jak w AVON rabat jest stopniowany i zależy od wielkości obrotu wygenerowanego w skali jednego katalogu (miesiąca). Warto też mieć na baczności folder Focus ponieważ w nim znajdują się oferty wyprzedażowe bądź upusty do 45% przy zamawianiu nawet za małe kwoty. Jesteśmy wstanie znaleźć tam idealne propozycje produktów kosmetycznych z upustem aż do 45% przy niewielkim wysiłku. Folder Focus to ulotka oddana konsultantką z ofertami przeznaczonymi tylko na rzecz konsultantek.

Kiedy rozumiemy jaki mamy rabat w katalogu to możemy szacować ile będą wynosić Nasze dochody ze sprzedaży kosmetyków. Dla nakreślenia sytuacji wówczas gdy kupimy na sumę 400zł w konkretnym katalogu to uzyskamy upust wynoszący 25%. Wbrew tego, iż cena katalogowa wynosi 400zł to po zniżce za tego typu produkty zapłacimy 25% czyli jak się okazuje o wiele mniej bo 300zł. Wówczas gdy produkty kosmetyczne zostaną dostarczone oraz dodatkowo sprzedamy je Naszym własnym nabywcom w opłatach katalogowych to przychód zostanie dla Nas.

Kolejne zalety bycia konsultantką

Zawód konsultantki jest to zajęcie całkowicie dodatkowe, wykonywane najczęściej przy okazji. Wiele konsultantek kupuje tylko i wyłącznie na prywatne zapotrzebowanie regularnie co jakiś czas. Większość konsultantek działa tylko w obrębie własnej rodziny, ewentualnie wśród znajomych. W najwyższym stopniu znane sposoby reklamy kosmetyków to:

  •  Sklep online bądź handel kosmetyków w stronach aukcyjnych
  • Sprzedaż na Facebook bądź Instagram. Często jest ona realizowana przez zorganizowane webinary, gdzie konsultantka sprzedaje gotowe zestawy w specjalnych cenach.
  • Eksponowanie stoiska na wydarzeniach, zabawach, spotkaniach, festynach itp.
  • Wysyłka katalogu internetowego w Social Media

Jak można zobaczyć konceptów na handel okazuje się być mnóstwo i dodatkowo każdy może znaleźć dla siebie inny pomysł. Tutaj nie ma złych pomysłów, a ryzyko często okazuje się przynieść naprawdę ciekawą metodę na sprzedaż kosmetyków.