piątek, kwiecień 12, 2024
czwartek, 30 czerwiec 2022 18:29

Korekcja nosa

korekcja nosa korekcja nosa pixabay

Jak poprawić kształt nosa? Odpowiedź jest prosta – wybierz się na zabieg w gabinecie! Korekcja nosa to jeden z popularniejszych zabiegów, który potrafi w niebywały sposób odmienić wygląd twarzy.

Sprawić, iż nabierze ona bardziej subtelnego lub symetrycznego wyglądu. Na czym polega taka operacja i na co się przygotować w czasie rekonwalescencji? Dowiesz się z tego wpisu!

Dlaczego warto wykonać korekcję nosa?

Operacja nosa to propozycja dla tych osób, które borykają się z garbatym, zadartym, zbyt dużym lub szerokim nosem. Poleca się ją również, gdy skrzydełka nosa są nierówne. Czyli w sytuacjach, gdy nie jesteśmy zadowoleni z kształtu swojego nosa. Co prawda, aby kształtować nos możliwe jest również zastosowanie wypełniaczy kwasu hialuronowego. Jednakże takie zabiegi należy powtarzać (gdyż kwas hialuronowy się wchłonie) i nie każdy kształt nosa da się skorygować tylko za pomocą iniekcji. Operacja nosa będzie metodą trwałą, skuteczną i możliwą do wykonania praktycznie w każdym przypadku.

Korekcja nosa – jak przebiega?

O przebiegu korekcji nosa decyduje przede wszystkim to, jaką część nosa chirurg będzie operował –chrzęstną lub kostną. Jeśli lekarz operuje w części chrzęstnej (kształtuje czubek nosa oraz skrzydełka) to wtedy operacja jest krótsza i dużo lżejsza. Natomiast, kiedy korekcja nosa dotyczy części kostnej, gdy mamy do czynienia z usunięciem garba, lub gdy nos jest zbyt szeroki, lub krzywy, to operacja jest bardziej skomplikowana. Podczas zabiegu chirurg odpowiednio wykonuje cięcia i kształtuje wygląd nosa, następnie zakłada szwy, tamponadę i opatrunek. Czas trwania operacji oraz rodzaj znieczulenia uzależnione są od zakresu operacji.

Rekonwalescencja po zabiegu korekcji nosa

Jest to operacja, która wymaga przejścia określonego etapu rekonwalescencji. Gips założony na nos po operacji, usuwany jest zazwyczaj po 7 dniach. W tym czasie ważne jest, aby nawilżać śluzówkę nosa, poprzez stosowanie odpowiednich kropel. Podczas rekonwalescencji należy także uważać, aby nie przegrzewać miejsca poddanego zabiegowi (aby nie dopuścić do pojawienia się obrzęków). Bardzo ważne jest, aby ochraniać nos przed wszelkimi możliwymi urazami – powinno się unikać uprawiania wszelkich sportów kontaktowych, a nawet także zabaw ze zwierzętami lub dziećmi, które to mogą przypadkowo uszkodzić operowany nos.

Kiedy zobaczę efekt korekcji nosa?

Korekcja nosa to zabieg, który wymaga cierpliwości. Dlaczego? Na początku nos jest opuchnięty i stan ten utrzymuje się pewien czas. Pełny efekt zabiegu będzie widoczny dopiero po 4-6 miesiącach. Czy jest to problem? Nie! Pacjenci decydując się na zabieg korekcji nosa, mają świadomość, że na pełen rezultat muszą poczekać kilka miesięcy. Jednakże ostateczny rezultat zabiegu jest z reguły tego wart. Po korekcji nosa znikają kompleksy, które często trapiły pacjentów. Ich nosy stają się pięknie wymodelowane, a przez to twarz nabiera zupełnie nowego wyrazu, staje się bardziej subtelna i symetryczna.