piątek, kwiecień 12, 2024
czwartek, 29 lipiec 2021 17:19

Jakie nietypowe obrączki zasługują na uwagę?

Nietypowe obrączki Nietypowe obrączki

Trudno właściwie przedstawić konkretne nietypowe obrączki ślubne, które są na czasie - wszystko dlatego, że to właśnie nietuzinkowość i element zaskoczenia są wpisane w ich specyfikę.

Młode pary, przygotowując się do ślubu, czerpią z trendów, ale szukają także własnych dróg, które pozwolą im wyrazić siebie. Ślubne obrączki mogą stanowić jeden z takich akcentów. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, planując wygląd tej szczególnej biżuterii.

1. Nietypowe obrączki ślubne, czyli jakie?

2. Obrączki ślubne a dodatkowe ozdoby

3. Indywidualne projekty obrączek

Unikatowe obrączki ślubne mogą zostać wykonane w całości z materiałów złotnika lub z dostarczonych przez parę młodą komponentów. Przykładem są kamienie z rodzinnych klejnotów lub diamenty inwestycyjne.

Nietypowe, czyli jakie?

Nietypowe obrączki ślubne to pomysł, po który coraz częściej sięgają przyszli małżonkowie. Taka biżuteria może mieć różny kolor i sposób wykończenia. Bardzo chętnie wybierane jest mieszane i białe złoto, które pozwala zyskać ciekawe efekty kolorystyczne. Niezwykle oryginalnym wyborem jest biżuteria ślubna, której bazę stanowi różowe złoto, albo obrączki dwukolorowe łączące kilka materiałów i barw.

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto dopasować profil obrączki do wyglądu pierścionka zaręczynowego. Oba elementy mogą prezentować się jak należące do tej samej kolekcji lub wyraźnie różnić się. Decyzja jest uzależniona właściwie wyłącznie od preferencji narzeczonych.

Obrączki ślubne z dodatkowe ozdoby

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na klasyczne złote obrączki ślubne czy biżuterię wykonaną z różowego lub białego złota, zastanów się nad umieszczeniem dodatkowych ozdób. Do klasyków zaliczają się grawerunki - ta metoda już od dawna stosowana była w wariancie, w którym wewnątrz umieszczano inicjały lub datę uroczystości. Tym razem indywidualny charakter zyskuje się zdobiąc obrączkę efektownym napisem na zewnątrz. Może to być dowolny cytat, wzór lub linia życia.

Jeśli interesują cię oryginalne obrączki ślubne, wybrać możesz ciekawy kolor biżuterii, wzór uzupełniony kamieniami szlachetnymi lub nieregularną formę obrączek ślubnych.

Indywidualne projekty obrączek

Obrączki są szczególnym symbolem miłości, dlatego wiele firm jubilerskich decyduje się na ich tworzenie na podstawie indywidualnych projektów. Często jest tak, że przyszłe panny młode dopasowują detale do charakteru i osobowości swojego męża, zaś obrączka damska powstaje w głowie narzeczonego. To jedna z kilku szans na to, by mieć symbol miłości jedyny w swoim rodzaju.