poniedziałek, grudzień 11, 2023
poniedziałek, 06 listopad 2023 17:39

Jak wybrać idealny odcień włosów doczepianych? Porady stylistów

Zmień fryzurę na wiosnę Zmień fryzurę na wiosnę mat.prasowe

Wybór idealnego odcienia doczepianych włosów to podstawa satysfakcjonującego efektu przedłużania i zagęszczenia pasm. Jak wybrać ten, który idealnie wtopi się w naturalne włosy i zapewni najlepszy rezultat? Podpowiadamy.

Zabieg przedłużania włosów pozwala w ciągu zaledwie kilku godzin znacząco przedłużyć i zagęścić naturalne pasma. Na efekt wpływa nie tylko wybrana metoda i jakość doczepów, ale także ich kolor. Jak wybrać włosy doczepiane, aby nikt nie zorientował się, że długie, gęste i lśniące włosy nie są dziełem natury?

Jak wybrać kolor włosów doczepianych – 6 sprawdzonych porad

W sklepach specjalizujących się w sprzedaży włosów doczepianych można znaleźć z reguły kilkanaście kolorów dopinek dostosowanych do różnych metod przedłużania: platynowe i słomkowe blondy, głębokie, chłodne i czekoladowe brązy czy klasyczne kruczoczarne doczepy. Jak wybrać te, które okażą się strzałem w 10?

  1. Aby wybrać doczepy, które idealnie wtopią się w naturalne pasma, w sklepie, w którym zamierzasz je kupić, poproś o próbki (wzorniki). Przykładając próbki do naturalnych włosów, z powodzeniem wybierzesz te, które będą najlepiej do nich pasować. Zadbaj o to, by porównywać odcienie w świetle dziennym, stojąc przy oknie lub na świeżym powietrzu (np. na balkonie czy w ogrodzie). Sięgnięcie po wzornik kolorów to dobry wybór, jeśli zawodowo zajmujesz się przedłużaniem włosów lub jeśli chcesz przedłużyć fryzurę samodzielnie – przy pomocy dopinek Clip-in.
  2. Sklep, w którym chcesz zrobić zakupy, nie dysponuje wzornikiem kolorów? Poproś o pomoc specjalistę. Zrób zdjęcie swoich włosów w dobrym, naturalnym świetle, a następnie prześlij je pracownikowi sklepu z prośbą o dobór doczepów w idealnej barwie. Możesz być pewna, że osoba, która na co dzień zajmuje się doczepami, idealnie dobierze harmonijny odcień.
  3. Chcesz przedłużyć włosy u fryzjera? Zadbaj o przemyślany wybór specjalisty. Doświadczony stylista precyzyjnie oceni kondycję Twoich włosów, proponując najlepszą dla nich metodę i perfekcyjnie dobierając kolor dopinek.
  4. Jeśli Twoje włosy nie mają jednolitego koloru, dobierz kolor doczepów do jaśniejszych odcieni. Dzięki temu doczepiane pasma idealnie wtopią się w naturalne.
  5. Jeśli chcesz przedłużyć włosy przy pomocy naturalnych doczepów, pamiętaj, że możesz je ufarbować. Jeśli Twoja fryzura ma niestandardowy kolor, zmiana barwy doczepów okaże się łatwiejsza, niż myślisz. Do ich zafarbowania z powodzeniem możesz użyć kosmetyku, którego używasz do farbowania własnych włosów.
  6. Upewnij się, że będziesz mogła wymienić doczepy na inne. Zanim zamówisz włosy doczepiane, upewnij się, że będziesz mogła wymienić odcień na inny. Jeśli zadbasz o właściwy dobór odcienia przed zamówieniem, istnieje niewielkie ryzyko, że doczepy nie będą pasować. Możliwość wymiany będzie jednak kołem ratunkowym, które przyda się „na wszelki wypadek”.

Dobór koloru doczepów jest równie ważny co wybór metody, długości i rodzaju włosów przedłużanych. W dużej mierze to właśnie od niego zależy, czy osiągnięty efekt będzie dla Ciebie satysfakcjonujący, a po spojrzeniu w lustro wywoła na Twojej twarzy uśmiech.

Źródło: https://besthair.pl/

Zapraszamy również do naszego drugiego artykułu: Zmień fryzurę na wiosnę