sobota, luty 24, 2024
piątek, 26 styczeń 2024 19:20

Jak pozbyć się kaszki na czole - poradnik od eksperta Boneto

Jak pozbyć się kaszki Jak pozbyć się kaszki

Każdy z nas chce mieć piękną i gładką skórę. Jednak czasem, mimo stosowania regularnej pielęgnacji, na skórze twarzy pojawia się kaszka - nieestetyczne grudki o kremowym zabarwieniu. Jakie są przyczyny kaszki na twarzy? W jaki sposób skutecznie pozbyć się tych charakterystycznych zmian skórnych? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Jak rozpoznać kaszkę na czole?

Kaszka na twarzy czy na ciele najczęściej kojarzy się z dolegliwością występującą u dzieci czy związaną z problemami hormonalnymi nastolatków. Jednakże tego typu zmiany skórne mogą dotykać także dorosłych. Kaszka na twarzy jest bardzo charakterystyczna i dość łatwa do rozpoznania. Na czole występuje jako prosaki lub zaskórniki zamknięte, czyli białe lub cieliste podskórne grudki. Są bardzo odstające i widoczne przez co trudno je ukryć za pomocą makijażu.

Najczęstsze przyczyny kaszki na twarzy - to warto wiedzieć!

Kaszka na twarzy może mieć wiele przyczyn i warto odkryć, która stoi za pojawieniem się u nas, aby przyspieszyć okres leczenia. Najpopularniejsze z przyczyn to:

  • podłoże alergiczne - alergie pokarmowe to główne przyczyny kaszki na twarzy. Wywołują ją zwłaszcza produkty mleczne (białko mleka krowiego) lub białko zwierzęce. Do popularnych alergenów należą także orzechy ziemne. Objawy zazwyczaj występują w krótkim okresie po zjedzeniu jakiegoś produktu i mogą iść w parze z innymi dolegliwościami. W przypadku alergii należy się skonsultować z lekarzem i przeprowadzić niezbędne badania,

  • podłoże hormonalne - zaburzenia hormonalne lub nieprawidłowy poziom hormonów to popularna przyczyna zmian skórnych. Zaburzona praca tarczycy, nieregularne miesiączki, zaburzenia gospodarki hormonalnej wymagają wizyty u endokrynologa, a powstawanie kaszki jest w takim przypadku uzależnione od specjalistycznego leczenia,

  • blokada ujścia gruczołów łojowych i mieszków włosowych - może mieć podłoże naturalne, ale także być spowodowane przez niedostateczne oczyszczanie skóry, nadmiar martwego naskórka. Przyczyną kaszki może być także nieodpowiednia pielęgnacja lub nieprawidłowy dobór kosmetyków do mycia twarzy. Zaniedbywanie porannej pielęgnacji, zapominanie o codziennej higienie to tylko niektóre z przyczyn zablokowania ujścia gruczołów łojowych. Tak powstała kaszka na twarzy wymaga przeanalizowania codziennej pielęgnacji i ewentualnych jej zmian.

Skuteczne sposoby na pozbycie się kaszki na czole

Alergiczna kaszka na twarzy spowodowana przez nietolerancje pokarmowe, czy ta wywołana przez zaburzenia hormonalne wymagają specjalistycznego podejścia. Jednak możemy wspomóc regenerację organizmu i przyspieszyć proces zanikania kaszki przez eliminację pewnych czynników. Natomiast w przypadku kaszki wywołanej przez blokadę gruczołów lub powstałej w wyniku niewłaściwej pielęgnacji, pomocne może być dokładne oczyszczanie cery.

Warto na początek sięgnąć po domowe sposoby. Stosowane kosmetyki (kremy, płyn micelarny, wyciąg z drzewa herbacianego itp.) zapewniają intensywne nawilżanie oraz regularne złuszczanie martwego naskórka na różnych częściach twarzy. Zadbaj także o zmianę sposobu pielęgnacji, lepszą higienę, wprowadź do życia zdrową i zbilansowaną dietę. Wszystkie te praktyki pomogą wyeliminować przyczyny - kaszka zostanie zredukowana, a skóra odżywiona.

W przypadku uporczywych i nieustępujących dolegliwości warto sięgnąć po wysokiej jakości produkty wzbogacone w nawilżający kwas hialuronowy oraz substancje wzmacniające barierę ochronną skóry. Świetnie sprawdzi się dostępny w drogerii internetowej Boneto CERAVE Oczyszczający żel do mycia dla skóry normalnej i tłustej. Pomoże odetkać gruczoły łojowe, oczyścić skórę z nagromadzonego brudu, co jest wskazane zwłaszcza przy cerze tłustej, gdzie nadmierne wydzielanie sebum może prowadzić do powstawania stanów zapalnych.

 

Niezależnie od tego, czy powodem kaszki na twarzy jest alergia pokarmowa, choroba, nieodpowiednia pielęgnacja, czy błędne złuszczenie martwego naskórka, ważne jest, aby wyeliminować jej przyczynę i szybko rozpocząć leczenie. Warto jednak przed eliminacją zmian skórnych wybrać odpowiednie kosmetyki (inne gdy mamy do czynienia z cerą trądzikową, inne z problemem na twarzy niemowlaka, a jeszcze inne w przypadku skóry wrażliwej). Wszystkie potrzebne produkty do walki z zaskórnikami zamkniętymi na powierzchni skóry, a także takie, które pomogą utrzymać skórę Twojej twarzy w doskonałej kondycji, znajdziesz w drogerii internetowej Boneto.