środa, kwiecień 24, 2024
środa, 30 wrzesień 2020 12:51

Jak odżywić włosy przesuszone po lecie?

maski nawilżające włosy maski nawilżające włosy

Przesuszone włosy po sezonie letnim to problem, który dotyka wiele z nas. Napuszone, łamliwe włosy z rozdwojonymi końcówkami wyglądają bardzo nieestetycznie. Zatem tuż po powrocie z wakacji musimy zabrać się za przywrócenie im dawnego blasku. Odżywki oraz nawilżające i regenerujące maski do włosów potrafią czynić cuda. Sprawdź, jak wygląda skuteczna regeneracja włosów po lecie.

Lato to uwielbiana pora roku, która jest bardzo przyjemna, ale niestety nie służy włosom. Nadmiar promieni słonecznych, zbyt wysoka temperatura, kontakt ze słoną, morską wodą są jak najsurowszy wyrok dla pięknych włosów. Te stają się „płaskie”, pozbawione blasku, cienkie i łamliwe. Przesuszone włosy mają też tendencję do plątania się i elektryzowania, co nijak nie pomaga w ich stylizacji. Mało tego, na Słońcu włosy płowieją i jeśli są naturalne, przybierają szarawy odcień, a jeśli są farbowane, to zmieniają kolor, podążając często w kierunku rudawych, brzydkich odcieni. W takiej sytuacji nie ma na co czekać. Trzeba natychmiast zabrać się za odżywianie i nawilżanie włosów, aby jak najszybciej odzyskały swoją kondycję. A więc zaczynamy…

Obiektywnie oceń kondycję włosów i wykonaj pierwszy krok

Zanim zaczniesz stosować kosmetyki nawilżające do włosów lub niezwykłe odżywki, musisz sprawdzić stan swoich włosów. Przede wszystkim zobacz, jak wyglądają ich końcówki. Jeśli rozdwajają się, najpierw podetnij włosy. To konieczna czynność, nawet jeśli chcesz je zapuszczać. Rozdwojone końcówki sprawią, że włosy nigdy nie będą zdrowe, bo zniszczenia włosów zaczynają się właśnie przy ich końcach, a potem postępują do góry. Zniszczone końcówki same będą się kruszyć i uszkadzać wyższe partie włosów. Jeśli obetniesz końcówki, zapobiegniesz dalszej degradacji struktury włosów, a twoje coraz dłuższe kosmyki będą lśniące i zdrowe.

Myj prawidłowo głowę

Określane zwykle jako preparaty do włosów, szampony służą przede wszystkim do mycia głowy i muszą być odpowiednio dobierane do ewentualnych problemów skóry głowy i włosów. Przed myciem rozczesuje się włosy zgodnie z kierunkiem lania wody, co zapobiegnie ich nadmiernemu splątaniu. Nigdy nie wylewamy szamponu bezpośrednio na włosy. Preparat najpierw należy rozwodnić i spienić. Można to zrobić w kubeczku albo bezpośrednio w dłoniach. Tak przygotowany szampon znacznie lepiej dociera do wszelkich punktów głowy i włosów niż wtedy, gdy ma postać żelu.

Warto sobie uświadomić, że to nie włosy się przetłuszczają, tylko skóra głowy wydziela sebum, którego nadmiar pokrywa włosy. Myjemy zatem skórę głowy, jednocześnie delikatnie masując ją. Nigdy nie trzemy włosów. Spływający szampon poradzi sobie z usunięciem zabrudzeń, które na nich osiadły. Na koniec głowa i włosy muszą być dokładnie spłukane letnią wodą, bo i zbyt ciepła, jak i zbyt zimna woda osłabia ich strukturę. Po usunięciu szamponu przychodzi czas na nawilżające maski do włosów.

Nawilżaj i odżywiaj włosy

Odżywki i maski nawilżające włosy często uważane są za identyczne kosmetyki, a tak nie jest. Warto stosować oba kosmetyki, ale musisz wiedzieć, że każdy z nich służy do innych celów. Odżywki świetnie pielęgnują włosy, błyskawicznie poprawiają ich wygląd i powierzchowną kondycję kosmyków. Natomiast dobre maski nawilżające do włosów to odpowiednie preparaty kosmetyczne i sposób na regenerację oraz odbudowę pasm po sezonie letnim. Maski bowiem nie działają tak powierzchownie jak odżywki. Preparaty te wnikają głęboko w strukturę włosów oraz w skórę głowy i dlatego są tak skuteczne. Nawilżające maski do włosów są niezastąpione u schyłku lata, gdy włosy są z reguły nadmiernie suche. Bardziej kompleksową odbudowę zapewniają jednak regenerujące maski do włosów, które jednocześnie nawilżają i odżywiają.

 

Media

artykuły sponsorowane copywriting