poniedziałek, grudzień 11, 2023
czwartek, 25 sierpień 2022 07:00

Jak odróżnić perukę naturalną od syntetycznej

wigsss.com/sklep/ wigsss.com/sklep/ pixabay

Przy podejmowaniu decyzji, czy nosić syntetyczne lub naturalne peruki, musisz myśleć o następujących cechach: trwałość, podatność na stylizację i wygląd.

Jeśli szukasz peruki, aby zastąpiła Twoje obecne włosy, naturalna peruka może być najlepszym rozwiązaniem. Syntetyczna peruka, z drugiej strony, jest łatwa w utrzymaniu i będzie utrzymywać stylizację, nawet w wilgotnym klimacie. Jeśli jesteś zainteresowana peruką do codziennego użytku, będziesz chciał rozważyć zalety i wady każdego rodzaju.

 

Sposób stylizacji to ważna kwestia

Peruki syntetyczne mają tę zaletę, że są łatwe w utrzymaniu i zachowują stylizację w każdych warunkach pogodowych. Możesz z łatwością zmienić stylizację peruki rano, a później nosić ją jak chcesz, bez obaw, że pogoda zmieni jej wygląd. Pielęgnacja syntetycznych peruk jest prosta, wystarczy umyć je w chłodnej wodzie i będą one zachowywać fryzurę nawet po długim dniu noszenia. W przeciwieństwie do peruk z włosów naturalnych, które wymagają głębokiego odżywiania raz w tygodniu, syntetyczne nie wymagają żadnego odżywiania.

Trwałość peruk jest różna

Kluczową różnicą między syntetycznymi i naturalnymi perukami jest ich trwałość. Syntetyczne peruki nie są przeznaczone do codziennego noszenia i mogą być uszkodzone przez gorącą lokówkę czy prostownicę. Ponadto, nie mogą być farbowane, ponieważ są wykonane z materiałów wytwarzanych przez człowieka i nie absorbują farby tak jak naturalne. Chociaż niektórzy ludzie próbują farbować syntetyczne peruki na przykład barwnikami do tkanin, nie jest to zalecane. Można w ten sposób uszkodzić perukę, która stanie się łamliwa z czasem.

Peruki z włosów ludzkich są najbardziej trwałe. Przez to, z czego są wykonane, mają teksturę i zachowanie, tak jak ludzkie włosy. Jeśli będziesz dbać o perukę prawidłowo, nie ma się o co martwić. Włosy ludzkie mogą być bardziej miękkie, lżejsze oraz bardziej odporne niż włosy syntetyczne, więc mogą lepiej nadawać się do noszenia na co dzień. Jeśli jesteś zainteresowana kupnem peruki, serdecznie zapraszamy na stronę wigsss.com/sklep/.

Peruki można rozróżnić po przedziałku

Kolejną ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest przedziałek. Większość tanich syntetycznych peruk ma sztywne, maszynowo wykonane przedziałki. Jest on zazwyczaj cienką, sztywną linią. W przeciwieństwie do syntetycznych włosów, naturalny przedziałek nigdy nie jest idealny. Prawdziwe włosy często zachowują się nieprzewidywalnie. Dlatego idealny przedziałek to znak rozpoznawczy nienaturalnej peruki. Aby syntetyczny przedziałek wyglądał bardziej naturalnie, można wyrwać dodatkowe włosy, sprawiając że linia nie jest tak nieskazitelna.