sobota, luty 24, 2024
poniedziałek, 01 czerwiec 2020 17:53

Jak nakładać pyłki do paznokci na hybrydy?

efekty do paznokci efekty do paznokci

Jeżeli same paznokcie hybrydowe nam nie wystarczą, możemy skorzystać z wielu różnych dostępnych na rynku zdobień, które w mig odmienią oblicze klasycznego manicure. Wszelkie metody wzbogacenia stylizacji cieszą się wśród kobiet ogromną popularnością - wszak naklejki, pyłki i brokaty to sposób na uzyskanie szybkiego i bardzo wyrazistego efektu.

W jaki więc sposób je aplikować i których akcesoriów potrzebujemy aby cieszyć się ich pięknem? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu!

 

Jakie pyłki do paznokci są najmodniejsze?

Pyłki do hybryd są doskonałym dodatkiem dla wszystkich wielbicielek kolorowych paznokci. Dodają im charakteru, przełamują ich kolor oraz w zależności od wybranego produktu niesamowicie błyszczą lub pozostają wysublimowanym efektem w satynowej odsłonie. Które efekty do paznokci są więc najbardziej trendy i nigdy nie wychodzą z mody? Jest ich naprawdę sporo! Podstawą każdej kolekcji produktów do manicure są tak zwane efekty syrenki, dymu, kameleona, cukru, lustra oraz szronu - z nich praktycznie w każdej sytuacji wyczarujemy stylizację która z pewnością zaskoczy innych. To jeszcze nie wszystko! Ich aplikacja jest niezwykle prosta i nie wymaga żadnej wprawy, wystarczy jedynie przestrzegać kilku podstawowych zasad. Jakich? Sprawdźcie!

Jak nakładać pyłki do paznokci hybrydowych?

Sprawa jest bardzo prosta! Na początek powinniśmy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych produktów które ułatwią nam pracę. Przygotujmy więc:

• bazę do hybryd,

• lampę UV lub LED,

• ulubiony pyłek do paznokci,

• lakier hybrydowy w ulubionym kolorze,

• top do hybryd lub top no wipe.

Gdy wszystkie akcesoria są gotowe, możemy przejść do działania:

Krok 1

Na początek robimy najprostsze paznokcie hybrydowe. Tak więc w dużym skrócie przygotowujemy płytkę paznokcia oraz nadajemy mu pożądany kształt, aplikujemy bazę do hybryd którą utwardzamy według zaleceń producenta, aplikujemy kolorowy lakier hybrydowy który utwardzamy według zaleceń producenta i na koniec mamy 3 różne metody aplikacji pyłków. Pierwsza z nich to nakładanie ich bezpośrednio na lepką warstwę powstającą po utwardzeniu kolorowego lakieru, druga to aplikacja na utwardzony top do hybryd (który również pozostawia warstwę dyspersyjną) lub trzeba to aplikacja bezpośrednio na utwardzony top no wipe. Metodę powinniśmy dostosować do wybranego pyłku, zarówno pierwsza jak i druga sprawdzi się w przypadku efektów syrenki, efektu szronu, czy efektu lustra, natomiast metoda trzecia w przypadku efektu kameleona lub efektu lustra. Gdy już wiemy którą metodę wybrać, możemy przejść dalej.

Krok 2

W zależności od wybranej metody nakładamy pyłek metodą stemplującą bezpośrednio na warstwę dyspersyjną pozostawioną przez kolorowy lakier lub top do hybryd, po czym utwardzamy w lampie UV lub LED. W przypadku aplikacji efektu kameleona lub efektu lustra pyłek w taki sam sposób delikatnie nakładamy opuszkiem palca na utwardzony top no wipe, po czym delikatnie wcieramy w płytkę.

Krok 3

Po prawidłowym nałożeniu pyłku na warstwę dyspersyjną lub utwardzony top no wipe nie pozostaje nam nic innego, jak zabezpieczenie stylizacji. W tym celu aplikujemy więc top do hybryd lub top no wipe po czym ponownie utwardzamy manicure w lampie według zaleceń producenta. Po wszystkim paznokcie przemywamy cleanerem (jeżeli to konieczne). Warto również wspomnieć że istnieje jeszcze efekt szorstkich paznokci który możemy uzyskać wybierając efekt syrenki lub efekt szronu. W jaki sposób? Wystarczy po ich aplikacji bezpośrednio na kolorowy lakier lub top do hybryd nie pokrywać ich na koniec topem, a jedynie utwardzić bezpośrednio po nałożeniu. Takie paznokcie są nieco mniej trwałe, ale z pewnością wyglądają bardzo niecodziennie - doradza specjalistka marki https://nox-nails.pl/.