sobota, czerwiec 15, 2024
piątek, 05 czerwiec 2020 16:28

Celebrytki złote czy srebrne?

Naszyjnik celebrytka srebrny Naszyjnik celebrytka srebrny

Złota i srebrna biżuteria od zawsze toczą ze sobą niemy spór. Nie brakuje zwolenników luksusowego, żółtego złota, ale równie duże jest grono miłośników srebra. Która biżuteria jest lepsza? Warto przyjrzeć się celebrytkom – biżuterii, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością.

 

Złote czy srebrne – które celebrytki są lepsze?

Żeby wyrobić sobie opinie, warto zapoznać się z jak największą ofertą. Najlepiej zajrzeć do sklepów, które specjalizują się w najmodniejszej biżuterii, takich jak Savicki, gdzie duży wybór celebrytek może ułatwić zadanie. Jedno jest pewne – i srebrne, i złote, cieszą się takim samym zainteresowaniem. A które wybrać?

Celebrytki są specyficznym rodzajem biżuterii – minimalistycznym, lekkim, łączącym w sobie nowoczesność i ponadczasowość z elegancją i klasą. Nie ma więc mowy o przepychu, który były potęgowany przez złoty kolor oraz o jakimkolwiek niedopasowaniu. Od razu więc należy uznać, że i złote, i srebrne celebrytki są równie piękne. Wybór będzie więc kwestią wyłącznie indywidualną. Warto jednak przemyśleć, w jakich sytuacjach będzie się nosiło biżuterię i jakie jeszcze dodatki będą jej towarzyszyć.

Złote celebrytki

Złoto zawsze wygląda bardziej wystawnie niż srebro. Może mieć różne odcienie – od białego, przez różowe, aż po czarne, ale to klasyczne, żółte złoto, jest najbardziej popularne. Jakie są złote celebrytki? Delikatne, pełne uroku, szalenie stylowe. Ich minimalistyczny wygląd pozwala na noszenie ich na co dzień, nawet w złotym wydaniu. Ale jeśli właśnie taki jest zamiar, warto przemyśleć kwestię pozostałej biżuterii oraz kolorów, które królują w garderobie. Wybierając złoty naszyjnik celebrytkę, będzie on widocznym elementem stylizacji, nie tak uniwersalnym, jak srebrny, i choć sam styl łańcuszka pasuje zarówno co casualowych, jak i eleganckich strojów, to już kolor niekoniecznie.

Złoto idealnie komponuje się z czernią i zielenią, nieco gorzej z mocno nasyconymi kolorami. Wystarczy sobie wyobrazić, z czym dobrze prezentuje się kolor żółty – wtedy też łatwiej będzie stwierdzić, kiedy lepiej wybrać złotą celebrytkę. Jeśli lubi się nosić ozdobne kolczyki, warto uważać, by całość nie tworzyła wrażenia przesady, a nawet… kiczu, mimo tak stylowego charakteru celebrytek.

Celebrytki ze srebra

Srebro jest bardzo uniwersalnym metalem. Jest eleganckie, ale i bardzo ponadczasowe, skromniejsze od złota i delikatniejsze. Dlatego doskonale sprawdzi się do noszenia na co dzień, niezależnie od tego, jakie lubi się dodatki. Lepiej unikać połączeń złota i srebra, ale nie dotyczy to tylko celebrytek – takie zestawienie bardzo rzadko wygląda elegancko. Srebrne celebrytki doskonale pasują do niemal wszystkich kolorów, dlatego ich wybór wydaje się bezpieczniejszy, lepiej też sprawdzą się jako prezent.

Jakie celebrytki wybrać – złote czy srebrne?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wszystko bowiem jest kwestią gustu. Wydaje się, że srebrne są bardziej uniwersalne, z kolei złote mają w sobie szyk i elegancję. Wszystkie jednak są równie piękne i można mieć pewność, że każdą będzie się nosiło z przyjemnością.

Media