niedziela, maj 26, 2024
piątek, 26 marzec 2021 18:03

Jak konturować wysokie czoło? Sposób na optyczne zmniejszenie czoła

konturowanie twarzy konturowanie twarzy shutterstock

Grzywka nie jest jedyną skuteczną metodą na optyczne zmniejszenie czoła. Jeżeli uważasz, że jest za wysokie, to, zamiast zakrywać je odpowiednio dobraną fryzurą, możesz postawić także na… magię makijażu. Z naszego poradnika dowiesz się, jak konturować wysokie czoło, by je optycznie zmniejszyć.

 

Jak konturować twarz? Niezbędne kosmetyki

Zanim przejdziesz do nauki konturowania, warto upewnić się, że w swojej kosmetyczce znajdziesz wszystkie potrzebne produkty. Aby maksymalnie ułatwić ci wybór odpowiednich spośród podstawowych produktów do konturowania, pokrótce opiszemy przeznaczenie każdego z nich:

  • Podkład – nie jest przeznaczony stricte do modelowania, wyrównuje jednak koloryt skóry, dzięki czemu efekt konturowania jest bardziej zauważalny. Co więcej, zastosowanie dwóch różnych podkładów: odpowiadającego naturalnemu odcieniowi skóry i jaśniejszego o kilka tonów, który zaaplikowany na konkretne obszary twarzy zadziała uwypuklająco, podkreśli efekt modelowania.
  • Bronzer – działa jak cień padający na konkretny fragment twarzy; nieco go chowa i dodaje głębi, czyniąc go mniej zauważalnym. Odpowiednio zastosowany może wyszczuplać twarz, optycznie obniżyć początkową linię czoła lub wysmuklać szyję. Aby dawać zadowalający efekt, powinien być ciemniejszy o jeden lub dwa tony od naturalnego odcienia skóry.
  • Rozświetlacz i korektor – jasne barwy i efekt błyszczenia pełnią w konturowaniu twarzy rolę uwypuklającą, poszerzającą oraz powiększającą. Kosmetyki te sprawdzają się np. przy chęci optycznego dodania objętości policzkom albo zaokrągleniu czoła.
  • Róż – zaróżowiona cera nie tylko nabiera młodzieńczego wyglądu, ale może także wysmuklić optycznie twarz, podkreślając jej rysy.

Każdy z powyższych kosmetyków można kupić osobno – lub zdecydować się na wybór jednej paletki do konturowania. Ciekawym przykładem jest minimalistyczny produkt marki Ofra Cosmetics – Signature Contouring & Highlighting Cream Foundation Palette, na który składają się podkład, korektor i bronzer w łatwym w aplikacji kremie.

Jak ukryć wysokie czoło przy pomocy konturowania?

Aby optycznie zmniejszyć czoło, będziesz potrzebować przede wszystkim podkładu oraz bronzera. Za pomocą tego pierwszego wyrównasz koloryt skóry, przygotowując twarz do „właściwego” etapu; modelowania. Wobec tego – jak konturować twarz, by ukryć duże czoło?

Wystarczy zaaplikować bronzer wzdłuż linii włosów, tuż pod nią, przeciągając go do około 1/3 wysokości czoła. Powstanie dość ciemna, mocno rzucająca się w oczy kreska – koniecznie należy ją więc zblendować na linii łączenia ze znajdującym się już na twarzy podkładem. W tym celu należy – przy pomocy gąbeczki do makijażu, szerokiego pędzla albo samych palców – delikatnie, kolistymi ruchami rozcierać bronzer, aż do uzyskania oczekiwanego naturalnego efektu.

Jaki bronzer wybrać, aby optycznie zmniejszyć czoło?

Przy wyborze bronzera warto zdecydować się na produkt prasowany – od „mokrej” wersji w sztyfcie różni się zdolnościami matującymi, dzięki którym zabezpieczy czoło przed świeceniem się. Dlaczego to takie istotne? Ponieważ efekt błyszczenia z powrotem powiększy je optycznie! Przetestuj np. matowy bronzer marki PuroBio.

Pośród popularnych metod na to, jak ukryć wysokie czoło, konturowanie wyróżnia się prostotą i uniwersalnością. Nie narzuca jednego konkretnego wyglądu, jak np. noszenie prostej grzywki, dzięki czemu możesz bez ograniczeń bawić się swoim wizerunkiem. Sprawdź sama, jakie to proste!