wtorek, maj 28, 2024
poniedziałek, 27 wrzesień 2021 17:30

Jak dopasować łańcuszek do zawieszki?

Łańcuszek pozłacany Łańcuszek pozłacany pixabay

Każda kobieta uwielbia biżuterię. W zależności od indywidualnego gustu można nosić delikatne łańcuszki, masywne zawieszki lub ekscentryczne wisiorki wykonane z najróżniejszych materiałów. Jak jednak je dobrać, aby tworzyły spójną całość i były trwałe? Na co zwrócić uwagę podczas doboru łańcuszka do zawieszki?

Dobór łańcuszka do zawieszki nie jest skomplikowanym procesem, lecz wymaga przestrzegania pewnych zasad. Dzięki temu efekt będzie estetyczny, a łańcuszek ani zawieszka nie ulegną zniszczeniu.

Waga zawieszki

Absolutnie podstawową kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, wybierając łańcuszek do zawieszki, jest waga. Sam łańcuszek powinien mieć zbliżoną wagę do zawieszki. Dzięki temu zachowana zostanie proporcja wizualna. W przypadku zbyt masywnego łańcuszka zawieszka może stać się zbyt mało widoczna. W sytuacji przeciwnej, gdy zawieszka jest znacznie cięższa od łańcuszka, może dojść do zerwania lub przetarcia w miejscu nadmiernego obciążenia. Łańcuszek pozłacany, srebrny lub złoty sprawdzi się równie dobrze – wystarczy pamiętać o zasadzie wyrównania wagi.

Jaki kolor łańcuszka do zawieszki wybrać?

Podstawowym sposobem dobierania koloru łańcuszka do zawieszki, jest wybór jak najbardziej zbliżonego odcienia. Obecnie jednak można sobie pozwolić na większą dowolność. Z powodzeniem można łączyć złoto ze srebrem, szczególnie gdy zawieszka lub łańcuszek wykonane są z połączenia tych dwóch metali. Warto jednak pamiętać o zachowaniu pewnego umiaru. W przypadku zawieszki pokrytej warstwą rodu lepiej nie decydować się na zbyt jasny – złoty łańcuszek do zawieszki lub srebrny łańcuszek do zawieszki bez efektu postarzenia lepiej zachować do innych kompletów.

Pasujący kształt zawieszki do łańcuszka

Minimalistyczne zawieszki i proste łańcuszki można łączyć dość swobodnie, a efekt powinien pozostać estetyczny. Jednak w przypadku bardziej rozbudowanych zawieszek lub efektowniejszych łańcuszków, należy zachować ostrożność. Łańcuszek do zawieszki kostka lub linka może być dopasowany do sporych i niecodziennych zawieszek, natomiast skomplikowany splot powstały z kilku rodzajów metali najlepiej prezentuje się solo lub z prostą zawieszką.

Gdzie można hurtowo kupić łańcuszek do zawieszki?

Nawet odpowiednio noszone i przechowywane łańcuszki czasem ulegają zniszczeniu lub zwyczajnie przestają się podobać. Warto wtedy zwrócić uwagę na oferty złotników i jubilerów, ale warto też poszukać w innych miejscach. Również zawieszki hurtownia posiada w swojej ofercie. Możliwe jest wtedy kupienie biżuterii w atrakcyjnej cenie, zarówno na użytek własny, jak i na potrzeby prowadzonej działalności.