wtorek, grudzień 12, 2023
czwartek, 20 maj 2021 15:31

Jak dbać o złotą biżuterię – kilka cennych porad

delikatne złote naszyjniki delikatne złote naszyjniki zeccoro

Odpowiednio przechowywane i pielęgnowane naszyjniki, pierścionki, kolczyki czy bransoletki zachowują walory estetyczne przez długie lata.

Choć biżuteria wykonana ze złota nie ulega korozji, z czasem może tracić blask oraz matowieć. Nawet najtrwalsze egzemplarze przestaną dobrze się prezentować, jeśli nie zostaną odłożone w bezpieczne miejsce. Metale szlachetne są podatne nie tylko na przebarwienia, ale też uszkodzenia mechaniczne.

Jak przechowywać delikatne złote naszyjniki?

Możliwości jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od rodzaju biżuterii ze złota. Delikatne egzemplarze typu łańcuszki i wisiorki wykonane ze słabszej jakości stopu warto dobrze zabezpieczyć przed działaniem czynników zewnętrznych. Doskonałym rozwiązaniem jest zakup praktycznego kuferka na biżuterię z licznymi przegródkami. Dzięki temu możemy skutecznie odseparować różne błyskotki oraz zapobiec ich poplątaniu. Dobrym zabezpieczeniem naszych „skarbów” jest wykorzystanie ozdobnych pudełeczek otrzymanych w gratisie od jubilera.

Do popularnych gadżetów służących do przechowywania biżuterii można zaliczyć kompaktowe etui lub gotowe organizery na błyskotki. Pamiętajmy, że delikatne złote naszyjniki są bardziej podatne na powstawanie mało estetycznych zadrapań czy kontakt ze środkami chemicznymi. W związku z tym elementy wykonane z metali szlachetnych warto zdejmować podczas mycia naczyń czy sprzątania domu.

Jak czyścić i dbać o kolczyki złote z angielskim zapięciem?

Wysokiej jakości biżuteria może wyglądać jak nowa przez naprawdę długi czas! Wystarczy odpowiednio ją pielęgnować oraz czyścić przeznaczonymi do tego środkami. Specjalistyczne preparaty typu ściereczki lub płyny można kupić w każdym sklepie jubilerskim. Doświadczony sprzedawca z pewnością dobierze odpowiedni produkt do rodzaju zakupionej biżuterii ze złota. Pamiętajmy jednak, aby nie tylko podczas czyszczenia naszych błyskotek zachować szczególną ostrożność.

Istotne, by zdejmować biżuterię podczas kąpieli, nakładania kosmetyków czy perfum. Warto zadbać szczególnie o wyroby jubilerskie typu kolczyki złote z angielskim zapięciem. Regularna konserwacja jest niezbędna w przypadku egzemplarzy z wklejanymi cyrkoniami, brylantami, diamentami lub kamieniami. Od czasu do czasu należy przemyć każdy element, a następnie delikatnie wypolerować kolczyki czystą ściereczką. Z widocznymi uszkodzeniami powierzchni błyskotek najlepiej zgłosić się do jubilera.

kolczyki złote z angielskim zapięciem.

kolczyki złote z angielskim zapięciem

Dlaczego warto wybrać sklep z biżuterią ze złota?

Szlachetne kruszce raczej nigdy nie wyjdą z mody! Klasyczna biżuteria wykonana z wysokiej próby stanowi idealne uzupełnienie stylizacji i pasuje do praktycznie każdego elementu garderoby. Wybierając sklep z biżuterią ze złota, stawiamy na najwyższą jakość, która często idzie w parze w konkurencyjnymi cenami. Możemy mieć pewność, że efektowne dodatki do ubioru będą nam towarzyszyć przez zdecydowanie dłuższy okres czasu. Mnóstwo promocji na wyroby ze złota znajdziemy przykładowo na stronie internetowej sklepu Zeccoro!