niedziela, czerwiec 23, 2024
poniedziałek, 17 kwiecień 2023 17:55

Domowe laminowanie brwi - oto co musisz wiedzieć

hurtownia kosmetyczna online hurtownia kosmetyczna online mat.prasowe

Laminowanie brwi w domu jest jak najbardziej możliwe. Zabieg który pozwoli Ci cieszyć się pięknymi włoskami wymaga jednak ostrożności. Jak laminować brwi i rzęsy w domowych warunkach?

Wiele rzeczy, kobiety zrobiły samodzielnie podczas pandemii (od przefarbowanie włosów, przez podcinanie, na depilacjach i laminacji skończywszy), próba domowej laminacji brwi jest jednak chyba najbardziej ryzykowna.

Dla niewtajemniczonych, laminowanie brwi lub rzęs jest usługą, która zasadniczo utrwala i upiększa brwi czy rzęsy. Podobnie jak microblading lub tinting, daje wygląd pełniejszych, bardziej puszystych brwi bez konieczności przechodzenia przez skomplikowaną rutynę każdego ranka. Jest to jednak zabieg o wiele mniej trwały niż microblading - usługa trwa do sześciu tygodni, co stanowi pełny cykl brwiowy - i powinien być bezbolesny.  Nawet z zamknięciem salonów w całym kraju, laminowanie brwi odnotowało ogromny wzrost wyszukiwań w google od 2019 do 2020 roku.

Warto w tym miejscu sprawdzić wyposażyć się w zestaw do laminacji brwi z dobrej hurtowni kosmetycznej online, który koniec końców nie jest drogi bo często pojedynczy zabieg w salonie jest dużo droższy. A taki zestaw pozwoli nam samodzielnie zrobić laminację własnych brwi.

Jedną z ulubionych rzeczy w tej usłudze jest to, że daje naprawdę obudzony "wyrazisty efekt"  dzięki temu, że podnosi włosy brwiowe w górę. Jest również super wszechstronny, ponieważ działa równie dobrze na grubsze, niesforne brwi, takie jak cienkie Jednak nie jest to tanie, a usługi wahają się od kilkudziesięciu do kilkunastu złotych za sesję w zależności od salonu. Z drugiej strony, większość zestawów do użytku domowego kosztuje sporo mniej niż jednorazowa usługa w salonie.

Jak laminować brwi w domu?

Pewnie chcesz wiedzieć od czego zacząć. Na początek warto po prostu kupić gotowy zestaw do laminacji brwi lub rzęs bo zawiera wszystkie potrzebne produkty i nie musimy szukać dodatkowych rzeczy.

Krok 1: Upewnij się, że brwi są czyste, a wszystkie produkty zostały usunięte za pomocą płynu do czyszczenia.

Krok 2: Przeczesz brwi szpulką do góry i nałóż klej do rzęs. Po pokryciu każdego włoska, przeczesz brwi raz jeszcze szpulką, aby włoski się uniosły.

Krok 3: Następnie nałóż roztwór do trwałej ondulacji za pomocą końcówki Q w kierunku do góry.

Krok 4: Weź duży arkusz folii i umieść go na brwiach. Pozostaw folię na 8-10 minut, a następnie wytrzyj roztwór wodą micelarną na płatku kosmetycznym.

Krok 5: Nałóż na brwi roztwór utrwalający za pomocą patyczka Q, a następnie umieść na brwiach czysty arkusz folii klejącej na 10 minut, po czym wytrzyj roztwór wodą micelarną na płatku kosmetycznym.

Krok 6: Wypielęgnuj brwi zgodnie ze swoimi preferencjami. Jeśli masz jasne brwi, możesz je zabarwić, aby odsłonić cieńsze, jasne włoski, dzięki czemu brwi będą wyglądały pełniej. Możesz również przyciąć lub wyrwać sporadyczne włoski, aby uzyskać bardziej dopracowane wykończenie.

Pielęgnacja: Nie zamaczaj brwi ani nie nakładaj makijażu przez 24 godziny, aby uzyskać długotrwałe rezultaty. Aby zachować zdrowe włoski, codziennie przed snem przeczesz brwi odżywczym olejkiem i szpatułką.