środa, lipiec 24, 2024
środa, 16 listopad 2022 09:59

Dodatki do stylizacji – jak dobierać? Wyróżniony

Biżuteria Tous Biżuteria Tous adobestock

W jaki sposób dobierać dodatki do ubrań, aby stworzyć unikalną i pełną oryginalności kreację? Poznaj zasady, które ułatwią Ci poruszanie się w świecie mody – zarówno gdy zechcesz urozmaicić czymś codzienny outfit, jak też przywdziać coś wyjątkowego i eleganckiego na wielkie wyjście.

 

Porada numer 1: baza to podstawa

Bez dobrze dobranych ubrań można zapomnieć o tym, że dodatki wyczarują efekt „wow”. W pierwszej kolejności należy skupić się na doborze fasonu, rozmiaru i odpowiedniej długości odzieży. Powinna ona eksponować najsilniejsze atuty sylwetki i maskować jej drobne niedoskonałości. Nie bez znaczenia jest również aspekt związany z kolorem. Istnieje wiele bezpiecznych i zawsze dobrze wyglądających połączeń kolorystycznych. Tonacja tkanin powinna też odpowiednio współgrać z karnacją i kolorem włosów. Dopiero po tak starannym doborze stylizacji można zacząć myśleć o dołożeniu dodatków.

Porada numer 2: dodatki dopasowane zawsze do konkretnego outfitu

Nie istnieją w pełni uniwersalne dodatki do ubrań. Zawsze należy dopasowywać je indywidualnie – zarówno do osoby, jak i do stylizacji założonej danego dnia. Wtedy dopiero ma się pewność, że stanowią one wisienkę na torcie, urozmaicając zestaw i dodając mu niepowtarzalnego charakteru. Biżuteria Tous dostępna w różnych wzorach, kształtach i kolorach na pewno Ci to ułatwi.

Porada numer 3: spójność dodatków z elementami odzieży

Zarówno elementy stroju, jak też dodatki (również te biżuteryjne) mają swój określony styl i charakter. Należy zestawiać je ze sobą na zasadzie podobieństwa. Wtedy łatwiej o spójność i czytelność całości.

Porada numer 4: pamiętaj o butach i torebce

Choć mogłoby się wydawać, że buty, jakie masz na sobie, mają przede wszystkim znaczenie praktyczne, ich stylistyka, materiał wykonania, ozdobne przeszycia, dżety, pompony i inne elementy mają ogromny wpływ na odbiór całego stroju przywdzianego danego dnia. Dlatego też starannie komponując stylizację, z takim samym zaangażowaniem podchodź do łączenia góry z dołem, jak i dołu z obuwiem. Pamiętaj też o odpowiedniej torebce, która podkręci całość i zdefiniuje jej charakter.

Porada numer 5: wybierz najważniejsze

Dodatki do stylizacji nie powinny konkurować ze sobą, dlatego będąc w posiadaniu całej, pełnej kolekcji biżuterii, wybierz jedynie jeden, maksymalnie dwa elementy, które danego dnia na siebie założysz. Jeśli chcesz przyciągnąć spojrzenia w okolice uszu, wybierz wyraziste kolczyki, ale zrezygnuj już z naszyjnika. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się jeden czy dwa dodatki do sukni wieczorowej niż przesyt, który wcale nie doda Ci uroku, a odbierze klasę.

Artykuł sponsorowany