sobota, luty 24, 2024
środa, 02 marzec 2022 17:32

Doczepiane włosy - zalety metody tape on

Doczepiane włosy Doczepiane włosy Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Wielu kobietom marzą się włosy doczepiane, które w kilka chwil (lub długich godzin) zupełnie odmienią ich wygląd. Oczywiście w modzie są obecnie przede wszystkim włosy naturalne, dlatego też robi się wszystko, aby przedłużanie włosów było maksymalnie niewidoczne i dawało idealne złudzenie, że wszystko to są twoje włosy.

Włosy tape on — za co pokochały je gwiazdy?

Zagęszczanie włosów, stymulowanie ich do wzrostu, kuracje, mezoterapia igłowa oraz wiele innych rozwiązań daje efekty. Na wyniki tego typu działań trzeba jednak czekać stosunkowo długo, a wielu kobietom zależy na natychmiastowym efekcie, szczególnie gdy czeka je ważne wydarzenie w życiu, podczas którego chcą wyglądać absolutnie olśniewająco. Burza naturalnych włosów to dla wielu synonim kobiecości. Niestety nasz styl życia, odżywiania, ciągły stres oraz wiele innych czynników nie pomaga w uzyskaniu pięknych, długich i silnych włosów. Nie bez powodu więc aktorki, modelki i celebrytki, a także zwykłe kobiety sięgają po rozwiązanie, jakim jest doczepianie włosów. Jedną z najbardziej popularnych ostatnio metody, szybko zyskującą kolejne zwolenniczki są tzw. włosy tape on. Mowa o tzw. metodzie kanapkowej, której główną zaletą jest to, że nie obciąża ona naturalnych pasm. To zaś oznacza, że mogą z niej korzystać także dziewczyny o słabszych i bardziej delikatnych włosach. 

Jak chronić włosy naturalne? 

Doczepiane włosy tape on mogą być stosowane przez posiadaczki delikatnych, zniszczonych kosmyków. Można metodę kanapkową stosować u kobiet z tendencją do łamania i wypadania włosów. Dlaczego? Ponieważ włosy tape on są łączone z naturalnymi w sposób, który nie uszkadza twoich własnych włosów. Stosowanym spoiwem są lekkie, niezauważalne silikonowe taśmy tape on. Posiadają one już nałożony wcześniej specjalny klej, który nie niszczy naturalnych włosów, a jednocześnie zapewnia idealne trzymanie się doczepianych włosów. Taśmy zakłada się blisko skóry głowy, ale jednocześnie dba się o to, by "kanapki" nie znalazły się za blisko linii włosów. W ten sposób doczepiane włosy zakłada się stosunkowo szybko, często w ciągu 2 godzin. Przedłużane włosy można dzięki tej metodzie uznać za nieinwazyjne, ponieważ nie wpływają one negatywnie na kondycję twoich włosów. Ważne natomiast, że z tego rozwiązania skorzystać mogą kobiety, których naturalne włosy mają co najmniej 15 cm długości (licząc od nasady). Krótki czas zabiegu, naturalny efekt, możliwość kilkukrotnej aplikacji tych samych doczepów to bardzo istotne zalety metody tape on. Minusem jest właściwie jedynie stosunkowo wysoka cena i konieczność regularnego podciągania taśm.