niedziela, czerwiec 23, 2024
sobota, 19 listopad 2022 20:57

Do czego służą jednorazowe ręczniki fryzjerskie?

Ręczniki jednorazowe fryzjerskie Ręczniki jednorazowe fryzjerskie Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

W salonie fryzjerskim niezwykle ważna jest dbałość o higienę. Klienci korzystają z tych samych foteli i myją włosy na jedną myjką, jednak nie mogą używać wspólnego ręcznika.

W przypadku nożyczek i grzebieni konieczna jest sterylizacja, natomiast pranie ręczników nie wchodzi w grę. Fryzjerzy nie mają czasu na ich długie suszenie, dlatego sięgają po jednorazowe ręczniki papierowe. Jakie są ich zalety?

  1. Ręczniki jednorazowe fryzjerskie — co to takiego?
  2. Jednorazowe ręczniki fryzjerskie dla większej higieny

Jednorazowe ręczniki fryzjerskie są powszechnie użytkowane w salonach. Fryzjerzy korzystają z nich zamiast z ręczników wielokrotnego użytku, gdyż nie mają czasu na codzienne pranie i suszenie tekstyliów. Ręcznik fryzjerski z papieru można szybko wyrzucić i przygotować nowy ręcznik dla kolejnego klienta. Jakie zalety mają ręczniki papierowe jednorazowe do salonów kosmetycznych i fryzjerskich?

Ręczniki jednorazowe fryzjerskie — co to takiego?

Jednorazowy ręcznik fryzjerski jest wykonany z papieru o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Można dokładnie osuszyć nim skórę i włosy, by przygotować je do dalszych zabiegów. Ręcznik przydaje się do osuszania pasm z nadmiaru wody przed rozpoczęciem strzyżenia, po spłukaniu farby lub w trakcie wykonywania kolejnych etapów trwałej ondulacji.

Ręczniki jednorazowe fryzjerskie służą także do ochrony odzieży klienta. Plamy z farby do włosów lub innych preparatów do stylizacji są praktycznie niemożliwe do usunięcia z tkanin. Brak ochrony ubrań klienta jest sporym nietaktem ze strony fryzjera, dlatego każdy renomowany stylista dba o to, by zabezpieczyć je przed kontaktem z farbą lub innym preparatem. Jednorazowy ręcznik skutecznie wchłania farbę i pozostałe preparaty używane przez fryzjerów, dlatego powszechnie się go używa.

Jednorazowe ręczniki fryzjerskie dla większej higieny

Jednorazowe ręczniki do salonów fryzjerskich to produkt, który ogranicza ryzyko przeniesienia różnych chorób w trakcie strzyżenia, farbowania lub układania włosów. Ręczniki w salonie fryzjerskim lub kosmetycznym zwiększają poziom higieny. Dzięki nim skóra jest zabezpieczona przed skaleczeniem, a ubranie przed zabrudzeniem. Ograniczenie kontaktu skóry na szyi i ramiona z chemicznymi preparatami i ostrymi narzędziami fryzjerskimi sprawia, że z wizytą u fryzjera nie wiążą się większe niebezpieczeństwa. Dodatkowo jednorazowe ręczniki dla fryzjerów sprawdzają się w okresie jesienno-zimowym, gdy każda wizyta w salonie fryzjerskim lub innym miejscu podnosi ryzyko zachorowania na wiele chorób.