poniedziałek, grudzień 11, 2023
wtorek, 29 wrzesień 2020 12:23

Dermokosmetyki: dlaczego warto je stosować?

Kosmetyki dermaquest Kosmetyki dermaquest

Kosmetyki dostępne w aptekach posiadają substancje lecznicze przebadane dermatologicznie. Dermokosmetyki wybierane są nie tylko na polecenie dermatologa, ale także ze względu na bogate właściwości i bezpieczeństwo stosowania. Chociaż produkty tego typu cechuje najwyższa jakość składników, wysoka jakość kosmetyków pielęgnacyjnych nie zawsze musi oznaczać wygórowaną cenę. Dlaczego warto stosować dermokosmetyki? Jakie produkty wybierać?

Kosmetyki z apteki, czyli skuteczność i bezpieczeństwo

Dermokosmetyki to produkty pielęgnacyjne, które można znaleźć przede wszystkim na aptecznych półkach, dlatego często określane są jako kosmetyki apteczne. Zawierają zróżnicowane substancje czynne działające leczniczo, które można stosować zarówno w celu wyleczenia dolegliwości, jak i bez zaleceń dermatologicznych – zapobiegawczo, aby skutecznie pielęgnować skórę.

Głównym atutem, jakim cieszą się dermokosmetyki jest przebadany dermatologicznie skład. Oznacza to, że produkty są w pełni bezpieczne w użytkowaniu także dla osób ze skórą wrażliwą i skłonną do podrażnień. Kosmetyki tego typu najczęściej charakteryzuje naturalny skład – brak konserwantów i parabenu, bezzapachowość oraz różnorodne certyfikaty potwierdzające lecznicze działanie produktów. Co ważne, kosmetyki z apteki to kosmetyki przeznaczone dla osób z uczuleniami skórnymi, chorobami skóry i nietolerancjami na tradycyjne kosmetyki.

Jakie dermokosmetyki wybierać?

Dermokosmetyki powinny być stosowane zgodnie z zaleceniami dermatologa albo w zgodzie z typem i potrzebami skóry. Kosmetyki dermaquest pozwalają w bezpieczny sposób pielęgnować ciało i zwalczać jego niedoskonałości, dlatego warto korzystać z nich także w celu upiększania zdrowej skóry. Wybierając odpowiednie produkty należy zwrócić uwagę, jakie aktywne biologicznie substancje zawierają – profesjonalne dermokosmetyki najwyższej jakości takie jak serum do twarzy pozwalają skutecznie walczyć między innymi ze zmarszczkami, przebarwieniami czy trądzikiem.

Bogaty wybór kosmetyków aptecznych można znaleźć w ofercie specjalistycznych sklepów internetowych, które skupiają jedynie najlepsze rekomendowane marki produktów. Należy pamiętać, że dermokosmetyki to także kosmetyki naturalne stworzone na bazie składników roślinnych i mineralnych. Poza biokosmetykami warte uwagi są innowacyjne kosmetyki z czynnikami wzrostu wykorzystujące stymulujące właściwości białka znajdującego się w naszym organizmie. Regularnie stosowane serum z czynnikami wzrostu redukuje powstające zmarszczki i kompleksowo wspomaga utrzymanie zdrowej skóry.