piątek, lipiec 12, 2024
sobota, 25 luty 2023 14:25

Depilacja laserowa

depilacji laserowej depilacji laserowej pixabay

Wiele osób boryka się z problemem nadmiernego owłosienia, które jest uciążliwe nie tylko na co dzień, ale również podczas wyjazdów. Konieczność martwienia się widocznością niechcianych włosów potrafi na prawdę męczyć i uprzykrzać życie.

Włoski wrastające na skutek golenia, również powodują niemały dyskomfort, ból i nieestetyczne wykwity skórne. Co zrobić, aby pozbyć się tych problemów? Należy zainteresować się zabiegiem depilacji laserowej, oferowanym przez Skyclinic we Wrocławiu.

 

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Mechanizm działania depilacji laserowej nie jest niczym skomplikowanym, ale za to bardzo skutecznym. Wiązka lasera dociera wgłąb skóry - do cebulki włosa, a tam pochłaniana jest przez melaninę. Melanina to naturalny pigment, odpowiedzialny za barwę skóry, włosów i oczu. Po pochłonięciu, wiązka lasera przetwarzana zostaje w energię termiczną, co skutecznie niszczy cebulkę włosa. Proces ten nazywany fototermolizą selektywną. Dochodzi wówczas do uwęglenia macierzy włosa i w ten sposób pozbywamy się niechcianego owłosienia. Ilość melaniny, czyli zabarwienie włosa ma znaczenie podczas doboru odpowiedniej mocy światła, przez kosmetologa wykonującego zabieg. 

Dla kogo przeznaczony jest zabieg depilacji laserowej ?

To zabieg dla wszystkich, którzy chcą pozbyć się niechcianego owłosienia, pragną gładkiej skóry. Depilacja laserowa jest także najskuteczniejszym sposobem na walkę z zapaleniem mieszków włosowych i wrastającymi w skórę włoskami. Wiele osób ze względów hormonalnych boryka się z nadmiernym bardzo intensywnym i szybko odrastającym owłosieniem. Ich zmorą staje się maszynka do golenia, ale z tego typu problemem można sobie poradzić, właśnie za pomocą depilacji laserowej. Zabiegowi mogą być poddane wszystkie obszary, z których pragniemy pozbyć się owłosienia. Najczęściej są to nogi, okolice bikini, pachy, plecy, a także twarz. 

Zalety depilacji laserowej 

  • oszczędność czasu, który tracimy na golenie niechcianych włosków,
  • skuteczne zwalczenie powstałych w miejscu golenia stanów zapalnych ( zapalenie mieszków włosowych, wrastanie włosów),
  • ogromna wygoda,
  • trwałość efektów zabiegu,
  • brak konieczności znoszenia bólu wiążącego się z depilacją woskową.

Zabieg depilacji laserowej krok po kroku

Pierwszy etap zabiegu odbywa się jeszcze w domu. Należy zgolić owłosienie na obszarze zabiegowym około 6-18 godzien przed przybyciem do Skyclinic we Wrocławiu. Warto przybyć 10 minut wcześniej, ponieważ kolejnym etapem jest przygotowanie dokumentacji i wywiad z doświadczonym kosmetologiem, który wykluczy przeciwwskazania i odpowie na wszystkie pytania dotyczące depilacji laserowej. Nie ma konieczności aplikowania znieczulenia, ponieważ świetnie sprawdza się tu chłodząca głowica szafirowa. Niezwykły komfort, to możliwość odświeżenia się w toalecie, a także skorzystanie z bidetu, co jest szczególnie istotne w przypadku depilacji okolic bikini. Następnie skóra zostaje zdezynfekowana i skanowana za pomocą urządzenia LinScan. Kosmetolog przykłada emiter do odsłoniętego fragmentu skóry i emituje falę lasera diodowego. Po zabiegu, na skórę aplikowany jest krem łagodzący podrażnienia lub w przypadku twarzy - krem z filtrem. Do dwóch tygodni od zabiegu zauważalne jest wypadanie włosów, na skutek obumierania cebulek. 

Czym różni się metoda depilacji mechanicznej od laserowej?

Metody mechaniczne nie są trwałe. Zaliczamy do nich depilację woskiem, używanie depilatora, pasty cukrowej, kremu do depilacji lub jednorazowych maszynek. Wszystkie skutkują pozbyciem się owłosienia, ale od kilku dni do maksymalnie kilku tygodni. Zabiegi z użyciem laserów diodowych dają trwały efekt. Termiczne uszkodzenie dotyczy tylko włosa, nie naruszając innych tkanek, przez co zaburzona zostaje faza anagenu, a w rezultacie owłosienie znika. 

Ile zabiegów należy wykonać dla jak najlepszych efektów?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna. To kwestia niezwykle indywidualna. Powinno się wykonać serię od 4 do 12 wizyt. Wszystko zależne jest od wieku, płci, gospodarki hormonalnej, fototypu skóry i ilości melaniny we włosach, fazy rozwoju włosa, itp. Jedynie w trakcie trwania anagenu możliwe jest skuteczne zniszczenie cebulki włosa za pomocą lasera diodowego, stąd też konieczność powtarzania zabiegu. Po upływie 18 miesięcy od zakończenia serii, mogą pojawić się pojedyncze włoski, które można wyeliminować dzięki 1-2 zabiegom przypominającym.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu za pomocą lasera diodowego, są przede wszystkim ciąża i okres karmienia piersią, epilepsja, łuszczyca, cukrzyca, przyjmowanie leków fotouczulających, choroby pęcherzowe skóry, stosowanie peelingów chemicznych, a także AHA, BHA i PHA na obszarze poddanym depilacji, minimum dwa tygodnie przed zabiegiem nie powinno się opalać. O wszelkich niepokojących objawach chorobowych i przyjmowanych lekach powinno się powiadomić osobę wykonującą zabieg. Zatajenie któregokolwiek z przeciwwskazań może przynieść niepożądane efekty zabiegu, wystąpienie zmian skórnych i przebarwień. 

Podsumowując - zabieg depilacji laserowej to świetne rozwiązanie nie tylko dla osób borykających się z nadmiernych owłosieniem, zapaleniem mieszków włosowych, czy wrastającymi włoskami, ale dla każdego, kto chce osiągnąć efekt jedwabiście gładkiej skóry. Depilacja pastą cukrową, woskiem czy innymi metodami mechanicznymi, może być nie tylko bolesna, ale również czasochłonna i żmudna. Po kilku dniach włoski i tak odrastają i doprowadzają do frustracji. Depilacja laserowa niweluje problem pozbywania się włosków podczas wakacji, kiedy chcemy móc cieszyć się urlopem, a nie spędzać czas w łazience, próbując usunąć włoski, aby czuć się dobrze w bikini. Skyclinic we Wrocławiu to miejsce, w którym pracują specjaliści w swoim fachu i bardzo dobrze wykwalifikowani kosmetolodzy. Osoby te wiedzą, w jaki sposób przeprowadzić wywiad przed zabiegiem, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania i jak dobrać odpowiednią moc urządzenia do potrzeb naszej skóry i włosów. Często już po kilku zabiegach trwale pozbywamy się niechcianego owłosienia.