niedziela, maj 26, 2024
sobota, 29 sierpień 2020 19:17

Depilacja laserowa. Co trzeba o niej wiedzieć?

Depilacja laserowa Depilacja laserowa Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Owłosienie większości części naszego ciała dla wielu pań oznacza spory problem. Dotyczy on nie tylko kwestii estetycznej, ale też higieny, bo w wysokich temperaturach wydzielany pot osadza się na włosach, przyczyniając się do powstawania przykrego zapachu, a czasem również odparzeń.

Niestety najprostszy sposób na pozbycie się owłosienia w domowych warunkach – golenie – nie jest pozbawiony wad. Przy goleniu łatwo bowiem o podrażnienia, które mogą okazać się dużo bardziej dokuczliwe niż same włosy. Warto więc zdecydować się na depilację laserową. Co trzeba wiedzieć o tej metodzie? Jakie są jej najważniejsze zalety?

  1. Laserowe usuwanie owłosienia. Jak przygotować się do zabiegu?

  2. Depilacja laserowo bikini. Jak wygląda zabieg usuwania włosów?

  3. Depilacja laserowa nóg. Jak dbać o skórę po przeprowadzeniu zabiegu?

Laserowe usuwanie owłosienia. Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg laserowego usuwania owłosienia zasadniczo jest bardzo bezpieczny dla pacjentki. Tak będzie jednak tylko pod warunkiem odpowiedniego przygotowania do jego przeprowadzenia. Najważniejszym elementem przygotowań powinno być dokładne ogolenie skóry – najlepiej w ten sam dzień lub jeden wcześniej. Skóra nie powinna być też podrażniona – w przeciwnym przypadku należy użyć kremu łagodzącego. Poza tym pamiętajmy, że laserowe usuwanie owłosienia wiąże się z pewnymi nieprzyjemnymi odczuciami. Dlatego rekomendowane jest użycie kremu znieczulającego. Poza tym warto zaznaczyć, że depilacja laserowa działa jedynie na włosy zawierające melaninę – nie będzie więc skuteczna w przypadku włosów blond i rudych.

Depilacja laserowo bikini. Jak wygląda zabieg usuwania włosów?

Przed każdym zabiegiem pacjentka powinna przejść konsultacje ze specjalistą, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania oraz wykonać próbę na niewielkim fragmencie skóry. Jeśli wszystko będzie w porządku, można przeprowadzić zabieg depilacji laserowo bikini, nóg lub pach. Ten polega na poddaniu skóry działania laseru 800 nm, który wnikając na 2 milimetry w głąb skóry niszczy uszkadza cebulki włosów, nie powodując przy tym jednak żadnych zmian w funkcjonowaniu organizmu.

Depilacja laserowa nóg. Jak dbać o skórę po przeprowadzeniu zabiegu?

Depilacja laserowa nóg i innych części ciała nie pozostaje bez wpływu na kondycję skory. By do minimum ograniczyć negatywne skutki, należy odpowiednio zatroszczyć się o skórę. Dlatego nie powinniśmy używać antyperspirantów przez co najmniej trzy dni po zabiegu, nie dopuścić do kontaktu skóry z gorącą wodą oraz unikać jakichkolwiek czynników, które mogłyby doprowadzić do jej podrażnienia.