sobota, czerwiec 15, 2024
środa, 26 sierpień 2020 20:08

Co warto stosować przeciw wypadaniu włosów? Sięgnij po naturalne kosmetyki na bazie oleju z konopii

Kosmetyki do włosów Kosmetyki do włosów

Przyczyn wypadania włosów może być wiele. Oprócz tych niezależnych od czynników zewnętrznych niebagatelny wpływ na ich kondycję mają obecnie między innymi: zanieczyszczenie powietrza i nieregularne odżywianie się produktami niskiej jakości. Ale to nie wszystkie powody tej przypadłości.

Dlaczego w ogóle włosy wypadają? 

Powszechnie wiadomo, że z przyczyn hormonalnych choćby przez pewien czas po porodzie włosy po prostu wypadają. Ponadto bujnej czuprynie nie sprzyjają coraz popularniejsze niestety zaburzenia odżywiania o podłożu psychicznym, takie jak anoreksja lub bulimia. Nie trzeba jednak chorować tak poważnie, ponieważ często wystarczy zwykły, znany praktycznie każdemu codzienny stres czy też długotrwała anemia. Do tego różnego rodzaju choroby skórne, w tym wcale nierzadka wśród populacji grzybica, mogą przyczynić się do wybadania włosów. Nawet palenie papierosów czy też mechaniczne uszkodzenia mają na to wpływ. 

Właściwie wszystkie wymienione zjawiska ciężko stosunkowo łatwo wyeliminować. Jednak ich efekt uboczny w postaci gwałtownej utraty dużej części włosów – to zazwyczaj kwestia odpowiedniej pielęgnacji i diety. Przydadzą się wówczas z pewnością profesjonalne kosmetyki przeciw wypadaniu włosów. Najlepiej, żeby były łagodne i naturalne a jednocześnie – skutecznie spełniały swoją zasadniczą funkcję. 

Olej konopny dla gęstych włosów

Olej konopny ze względu na roślinę z jakiej pochodzi budzi skrajne emocje i kontrowersje. Chodzi jednak o olej zawarty w kosmetykach (https://tylkowlosy.pl) i stosowany zewnętrznie: właśnie na włosy oraz na skórę głowy. Trudno zapobiegać wypadaniu włosów oddziałując tylko na ich widoczną dla nas część. Przede wszystkim składniki aktywne muszą wnikać w skórę, w której znajdują się odpowiedzialne za całą resztę włosa oraz proces jego wzrostu cebulki. 

Preparaty przeciw wypadaniu włosów z zawartością naturalnego oleju z nasion konopii jednocześnie delikatnie myją włosy oraz skórę głowy i wzmacniają je. Seria Wellness Premium z wysoką zawartością oleju konopnego i innych dobroczynnych składników obejmuje między innymi takie klasyczne produkty jak szampon i odżywka. Nawet bez przygód związanych z wypadaniem włosów trudno wyobrazić sobie codzienne życie bez tych kosmetyków. Dla osób, które borykają się z tą przypadłością oprócz tych podstawowych kosmetyków wskazane jest zdecydowanie także:

Serum na wypadanie włosów z linii Wellness Premium

Dzięki temu serum nie tylko ułożymy włosy i znacząco poprawimy ich wygląd doraźnie. Stosowane systematycznie wzmacnia działanie szamponu i odżywki z tej serii. O serum nie powinny zapominać zwłaszcza osoby używające regularnie suszarki do włosów lub prostownicy. Ten wegański produkt zawiera wszystkie potrzebne do regeneracji włosów z tendencją do wypadania witaminy i minerały. To wyjątkowe w linii Wellness Premium serum na wypadanie włosów nada im blasku i okiełzna niesforne kosmyki nadając fryzurze charakteru już po pierwszym użyciu.