środa, kwiecień 24, 2024
poniedziałek, 25 styczeń 2021 16:47

Czym różni się woda toaletowa od wody perfumowanej?

kody rabatowe notino kody rabatowe notino

Niektóre osoby mylnie stosują terminy woda perfumowa i woda toaletowa zamiennie, ale produkty te nie są tym samym. Każdy zapach na półce drogeryjnej/sklepowej ma swoje oznaczenie, czym należy kierować się podczas zakupu.

Pora uzupełnić wiedzę na ten temat i poznać różnice. Nie dotyczą one wyłącznie nazwy ani ceny, ale przede wszystkim stężenia olejków zapachowych.

 

Woda toaletowa a perfumowana – na czym polegają różnice?

Na każdym opakowaniu/flakonie perfum są konkretne oznaczenia, które ułatwiają dokonanie właściwego zakupu. Woda perfumowana ma skrót EDP. Z kolei wodę toaletową poznamy po symbolu EDT. Najpopularniejsze ze względu na wyraźny zapach i przystępną cenę są wody perfumowane. Różnią się one od wód toaletowych większym stężeniem olejków eterycznych, co przekłada się na lepszą trwałość zapachu. Intensywne i długo utrzymujące się nuty zapachowe wynikają z zawartości olejków na poziomie 10-15%. Dla porównania w wodzie toaletowej ich stężenie utrzymuje się na poziomie od 5 do 10%. Skutkuje to oczywiście bardziej subtelnym zapachem.

Na korzyść wód perfumowanych przemawia ich wydajność, bo wystarczy spryskać się niewielką ilością, a zapach pozostanie na długi czas. Zbyt duża ilość tych perfum przyniesie efekt odwrotny od zamierzonego – będzie za mocny i wręcz drażniący. Jeśli potrzebujemy delikatnego odświeżenia, to zdecydowanie lepiej sprawdzi się woda toaletowa. W jej przypadku nie trzeba martwić się o zbyt ciężkie zapachy. Najchętniej sięgamy po nią w okresie letnim, kiedy chcemy poczuć się lekko. Warto zaznaczyć, że zapach wody perfumowanej może się różnić od tej toaletowej, nawet jeśli oba produkty wyedukował ten sam producent. Za bardziej dyskretną uznaje się wodę toaletową, dlatego jest chętnie wybierana na co dzień. Z kolei na specjalne okazje można spryskać się bardziej intensywnym zapachem wody perfumowanej. Wybór perfum jest kwestią bardzo indywidualną, każdy mają swoje specyficzne właściwości. Przed zakupem należy zawsze sprawdzić, jak pachną oba produkty, aby wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie.

Jeśli interesują Cię mega okazje cenowe na wody toaletowe i perfumowane to koniecznie sprawdź kody rabatowe Notino