sobota, luty 24, 2024
środa, 04 maj 2022 12:01

Cyrkonie jako element biżuterii - ciągle w modzie

biżuteria biżuteria biżuteria i szyk

Cyrkonia to elegancka i przyjazna dla kieszeni alternatywa dla diamentu, niemal o takiej samej urodzie i trwałości. Od lat 70-tych z cyrkonie dobywają świat biżuterii i serca kobiet na całym świecie.

. Piękne kamienie szczególnie uroczo zdobią i prezentują się w formie delikatnych bransoletek.

Cyrkonia to kamień szlachetny stworzony przez człowieka. Naturalną cyrkonię odkryto w latach 30. XX wieku. Proces tworzenia syntetycznego kamienia został wypracowany w latach 70., a jego produkcja komercyjna rozpoczęła się w 1976 r. Chociaż pierwotnym celem było wykorzystanie kamienia do zastosowań przemysłowych, szybko zauważono, że cyrkonia ma ogromny potencjał jubilerski. Co prawda cyrkonia świeci innym blaskiem niż diament, śmiało konkuruje z nim urokiem, a przede wszystkim ceną. Coraz częściej pierścionki z odpowiednio szlifowanymi cyrkoniami zastępują diamenty nawet w pierścionkach zaręczynowych. Cyrkonie na stałe zagościły do szkatułek wielu kobiet i dzielnie pełnią swoją funkcję jednego z najdelikatniejszych i najsubtelniejszych dodatków. 

Urokliwy podarek dla ukochanej 

Nie trzeba zaraz wydawać fortuny, aby ucieszyć swoją drugą połówkę, koleżankę, ciocię czy mamę drobiazgiem w postaci bransoletki z cyrkoniami. Bransoletka to urokliwa, delikatna biżuteria zdobiąca kobiece nadgarstki i kostki. Bransoletki z cyrkoniami mogą stanowić dodatek do każdego stroju. Delikatne, minimalistyczne wzory i sploty srebrnych drobiazgów można nosić do codziennego ubioru, ale także doskonale prezentują się jako dodatek do sukni ślubnej. Zobaczysz, jak szybko obdarowana osobo pokocha tę biżuterię. Eleganckie bransoletki z cyrkonii doskonale prezentują się do sukni wieczorowej, delikatnie podkreślając urok kreacji. Jednocześnie nienachalny drobiazg z cyrkoniami można śmiało założyć do pracy czy szkoły. Dobierz odpowiednią do uczuć i okazji przewieszkę czy kształt bransoletki spośród wielu propozycji. Podkowa symbol szczęścia, infiniti symbol nieskończoności, nieśmiertelnie modne i jakże wpisane w tradycję naszych międzyludzkich relacji serce czy urocze kotki z cyrkonii przy bransoletce na nogę, to tylko niektóre z pomysłowych dodatków. Niezależnie od okazji, dobrze oszlifowana i elegancka biżuteria wykonana z kamienia cyrkonu doda idealnego blask, jak każdy prawdziwy diament.

bransoletki z cyrkoniami
Źródło: https://bizuteriaszyk.pl/kategoria-produktu/bransoletki/z-cyrkoniami/

Czy cyrkonie są trwałe?

W zasadzie tak. Cyrkonie mogą mieć kontakt z wodą. Najlepiej jednak zdjąć biżuterię z cyrkonu podczas wykonywania czynności związanych z wodą, takich jak mycie naczyń, kąpiel i pływanie. Jeśli będziesz nosić biżuterię przez lata wykonując te czynności, jakość cyrkonii ulegnie pogorszeniu. Pierwiastki w wodzie, takie jak chlor, słona woda i niektóre minerały, mogą wpływać na kamień. Cyrkonia w stanie idealnym wytrzymuje od dwóch do trzech lat przy codziennym noszeniu i intensywnej eksploatacji. Intensywnie użytkowana i pozbawiona zabiegów konserwacyjnych z czasem staje się mętna i może ulec zarysowaniom. W przypadku noszenia okazjonalnego cyrkonie mogą przetrwać bardzo długo. 

Jak dbać o biżuterię z cyrkoniami 

Jeśli podjąłeś decyzję o zainwestowaniu w pierścionek, kolczyki lub bransoletkę z cyrkoniami musisz wiedzieć, że kamienie te wymagają odpowiedniego traktowania i konserwacji. Z biegiem czasu nieznośne nagromadzenie resztek kosmetyków i innych materiałów codziennego użytku może spowodować, że biżuteria straci swój blask i stanie się pożywką dla bakterii. Zamiast pozwolić, aby tak się stało, możesz sprawić, by Twoje cyrkonie wyglądały promiennie i jak nowe przy niewielkim wysiłku. Cyrkonia jest jak każdy inny kamień w tym sensie, że wymaga oczyszczenia, aby zachować swój blask. Biżuterię, w tym bransoletki z cyrkoniami czyścimy miękką, nieścierną i niestrzępiącą się ściereczką lub irchą. W ten sposób przywrócimy lub dłużnej utrzymamy blask kamieni. W razie potrzeby można użyć łagodnego płynu do mycia naczyń z ciepłą wodą i miękką szczoteczką do zębów, a następnie spłukać czystą wodą. Po zakończeniu procesu czyszczenia możesz osuszyć biżuterię miękką szmatką.