sobota, czerwiec 15, 2024
poniedziałek, 20 czerwiec 2022 19:19

Biżuteria na lato – czym się kierować przy wyborze?

bransoletka na kostkę bransoletka na kostkę

Latem chętnie wiele osób sięga po lżejsze, bardziej kolorowe ubrania o luźnym charakterze. Podobnie ma się z dodatkami do stroju. Częściej wybierana jest bardziej kolorowa biżuteria, która idealnie podkreśla wesoły charakter całej stylizacji. Czym dokładnie kierować się przy wyborze biżuterii na lato i na jakie modele warto zwrócić swoją uwagę?

Na co zwracać uwagę wybierając biżuterię na lato?

Wybór biżuterii jest bardzo duży, dzięki czemu można o wiele łatwiej dopasować ją do swojego stylu. Latem warto sięgać po biżuterię, która będzie pasować do atmosfery panującej o tej porze roku. Powinna ona być lekka i wykonana z materiałów odpornych na działanie wysokich temperatur. Warto też zwrócić uwagę na to, czy materiał, z jakiego zrobiona jest biżuteria będzie odporny na działanie słonej czy chlorowanej wody, a także czy nie będzie wchodził w interakcje z potem. Dobrze jest też zwrócić uwagę na to, by biżuteria taka była łatwa w czyszczeniu np. z piasku czy kosmetyków do opalania.

Jakie modele biżuterii na lato warto wybrać?

Latem warto zrezygnować z dużych i ciężkich bransolet czy naszyjników, które mogą zostawiać plamy po ekspozycji skóry na słońcu. O wiele lepiej sprawdzą się delikatne łańcuszki czy bransoletki. Bardzo ciekawym rozwiązaniem na lato są ozdoby biżuteryjne noszone na nogach. Do najchętniej wybieranych zaliczana jest bransoletka na kostkę. Może ona być wykonana z drobnych koralików lub mieć formę łańcuszka z charmsem lub innym rodzajem zawieszki. Niektóre osoby decydują się także na biżuterię noszoną na śródstopiu lub na palcach u stóp. Wybierając tego rodzaju bransoletkę, warto zwrócić uwagę na to, czy będzie ona dobrze przylegać do kostki, nie może być jednak za ciasna. Zapięcie natomiast powinno być mocne, ale jednocześnie łatwe do otwarcia i zamknięcia.

Gdzie szukać ciekawych propozycji bransoletek na kostkę?

Biżuterię na lato, w tym bransoletki na kostkę można kupić w wielu miejscach. W miejscowościach turystycznych często tego typu produkty można kupić w sklepach z pamiątkami, na różnego rodzaju stoiskach i bazarkach. Jednak zazwyczaj tego typu biżuteria wykonana jest z tanich materiałów, co powoduje, że jest to produkt jednorazowy, który może szybko się popsuć. Dlatego o wiele lepiej kupować biżuterię w miejscach sprawdzonych, w sklepach jubilerskich. Szeroką ofertę w tym zakresie przedstawiają szczególnie sklepy internetowe. Zakup tam wiąże się także z możliwością nabycia wybranej rzeczy niejednokrotnie taniej niż stacjonarnie.